Apteki internetowe.

Apteki internetowe.

Coraz większa liczba Polaków, zamiast dokonywać zakupów w tradycyjny sposób wybiera sklepy internetowe. Szacuje się, że nawet trzydzieści procent naszych rodaków stara się robić wszelkie zakupy za pośrednictwem Internetu. Coraz częściej dotyczy to także lekarstw.

Apteka internetowa to zjawisko w Polsce stosunkowo nowe, ale nawet przez ten krótki czas dało się zauważyć, że zaskakująco łatwo przekonuje do siebie klientów.

Apteki zlokalizowane w sieci klienci wybierają głównie ze względu na cenę

Ta potrafi być w zależności od danego produktu, niższa od tej w sklepie tradycyjnym nawet o trzydzieści procent. Przy większych zakupach, zwłaszcza w przypadku leków, które nie są w Polsce tanie, to naprawdę dużo. Apteka internetowa może sprzedać nam dany produkt taniej, gdyż koszty jej działalności pozbawione są pewnych wydatków, które są nieodłączone w przypadku sklepów tradycyjnych. Kolejnym atutem tego typu aptek jest dużo większy wybór produktów, które możemy zamówić. O ile w przypadku apteki tradycyjnej, właściciel zamawia tylko te produkty, które jest w stanie sprzedać i na które go stać. O tyle w aptece internetowej można wystawić właściwie wszystko, co tylko nam przyjdzie do głowy.

Wystawienie produkty do sprzedaży nie wiążę się bowiem z żadną odpowiedzialnością

Produkt nie zajmuje miejsca w sklepie, nie trzeba go kupować, co oznacza, że nie zamrażamy środków finansowych, które moglibyśmy przeznaczyć na inne wydatki.

Jedynym zmartwieniem właściciela apteki internetowej jest to, że przy zamówieniu od klienta, produkt musi zostać w ciągu kilku dni roboczych dostarczony i w tym czasie musi się nasz sprzedawca zmieścić. Wiele aptek jednak ma podpisane specjalne umowy z hurtowniami, gdzie apteka występuję praktycznie jako sklep tejże hurtowni, a ta z kolei dokonuje wysyłek do kolejnych zgłaszających się klientów. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że zakupy przez Internet są po prostu wygodniejsze. Nie musimy stać w kolejkach ani nigdzie jechać. Wszystkie zakupione produkty przywiezie nam kurier w dogodnym wybranym przez nas czasie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz