Cennik domów szkieletowych 2018

Ceny domów szkieletowych będą uzależnione od wielu indywidualnych czynników. Dlatego nie istnieje jeden uniwersalny wzór, który mógłby wskazać realną skalę wydatków.

Cennik domów szkieletowych można podzielić ze względu na specyfikę budynku. Obiekty budowlane o prostej konstrukcji z pewnością wygenerują niższe ceny niż budynki o bardziej skomplikowanych kształtach. Dlatego poniżej zaprezentujemy poglądowy cennik domów szkieletowych 2018 z podziałem na budynki ekonomiczne i budynki pośrednie. Ceny domów o bardzo skomplikowanych kształtach zależą wyłącznie od indywidualnych założeń projektowych. Zatem nie znalazły miejsca w naszej tabeli. Budynki z bali są szczególną grupą domów szkieletowych. Często przypominają tradycyjne domy góralskie, co wiąże się z atrakcyjnym wyglądem oraz wysokim komfortem użytkowym. Budownictwo wykorzystujące domy z bali cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Entuzjaści tego rozwiązania wskazują na szybki czas realizacji, atrakcyjny wygląd oraz ekologię. Sympatycy tego rozwiązania podkreślają także, iż domy z naturalnego drewna są najbardziej ekologiczne i zapewniają najzdrowszy mikroklimat w pomieszczeniach. Za tego typu rozwiązaniem przemawiają ceny, które okazują się niższe w porównaniu z budową domów tradycyjną technologią budowlaną.

Nie ulega jednak wątpliwości, że cennik domów z bali będzie wyższy od stawki, którą trzeba zapłacić za proste domy szkieletowe.

Wszystko za sprawą materiałów użytych do produkcji. Domy kanadyjskie z bali wymagają zastosowania wysoko gatunkowego, wysezonowanego drewna. Ceny najlepszych gatunkowo materiałów często okazują się dość wysokie. Kolejną niedogodnością może być niewielka liczba wykonawców. Zarówno duże, jak i małe domy z bali powinny być realizowane przez doświadczoną ekipę, która zna tajniki owej technologii budowlanej. Niestety liczba specjalistów pracujących w naszym kraju jest jeszcze ograniczona. Bez wątpienia wpływa to na wyższy cennik domów z bali i może mieć wpływ na wydłużenie okresu oczekiwania na rozpoczęcie prac budowlanych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz