Co decyduje o stanie zębów?

Co decyduje o stanie zębów?Nie każdy człowiek może pochwalić się ładnymi zębami. Ich wygląd czasem wynika z tego, że ludzi nie nauczono właściwej higieny. Jeśli jako dzieci, nie zostali oni nauczeni dbania o zęby, to jako 30 – latkowie na pewno nie mają już kompletu zębów.

Takie sytuacje są tylko i wyłącznie przyczyną niedbalstwa rodziców. Czasem wygląd zębów nie wiąże się z dbaniem. W wielu przypadkach ludzie tracą je w wypadkach lub na skutek chorób. Bardzo duże znaczenie w takich kwestiach mają też skłonności rodzinne. Nie każdy bowiem ma jednakowo mocne zęby. Obecnie jednak są sposoby na ładne żeby. Takimi są po protezy zębowe, implanty lub licówki. Dzięki takim innowacjom osoby, które straciły swoje zęby lub ich stan zostawia wiele do życzenia, mogą je poprawić i to całkiem skutecznie.

 Protezy zębowe z NFZ

Metody takie są praktykowane i to, na które z nich ludzie się decydują zależy tylko i wyłącznie od ich możliwości finansowych. Przypadku protez zębowych można takie zafundować sobie na koszt NFZ. Chyba raz na 5 lat taka wymiana się należy. Kiedy ludzie nie chcą czekać fundują sobie protezy prywatnie.

koszt PROTEZ

To często koszt od 500 zł w górę. Za licówki, i implanty, tak samo jak za wybielanie zębów, trzeba płacić w każdym przypadku, bo tych się nie refunduje. Jedyną szansą na otrzymanie takich gratis jest udział w programie telewizyjnym, którego celem jest zmiana wyglądu ludzi, którzy do takich się zgłaszają. Oni często konsultowani są przez stomatologów i przeprowadza się u nich takie zabiegi, które poprawiają stan ich uzębienia, a co za tym idzie wygląd ich twarzy. Takie programy realizuje się co jakiś czas, więc dla ludzi z kiepskim uzębieniem może to być jakaś szansa. Niestety nie nagrywa się takich, gdzie ortodonta dziecięcy zajmuje się zębami małych dzieci. Takie programy za długo by trwały, bo leczenie ortodontyczne wymaga czasu. W każdym przypadku. I nie jest to kilka dni, czy miesięcy. Tutaj rok to absolutne minimum. Dlatego jeśli tylko można powinno się mówić głośno o tym, jak bardzo ważne jest dbanie o zęby. Bo jeśli starań takich się nie podejmuje, to na leczenie może być za późno.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz