Co kryje się pod pojęciem „nowoczesny kominek?”

Do naszych domów już kilka lat temu powróciły kominki. W salonach możemy podziwiać zarówno tradycyjne kominki z otwartym paleniskiem, jak i bardziej zaawansowane technologicznie nowoczesne kominki.

Nowoczesne kominki: więcej możliwości aranżacji wnętrza

Nowoczesne kominki mają bardzo prostą, wręcz ascetyczną obudowę. Dlatego też najlepiej pasują do wnętrz urządzonych w minimalistycznym albo industrialnym stylu. W odróżnieniu od tradycyjnych kominków, dla których do budowy wybierana była najczęściej jedna ze ścian salonu, nowoczesny kominek można zainstalować zupełnie inaczej. Duże możliwości aranżacji wnętrza dają dostępne na rynku kominki dwustronne i narożne. W nowoczesnych, otwartych wnętrzach doskonale sprawdzają się pierwsze modele kominków. W przypadku dwustronnego kominka ogień jest bowiem widoczny z dwóch stron. Można go więc zamontować na granicy dwóch pomieszczeń.

Jakie kominki są na rynku?

Gdy mówimy o nowoczesnych kominkach nie możemy zapomnieć o tych, które wyposażone są w płaszcz wodny. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na wykorzystanie kominka nie tylko jako dekoracji wnętrza, ale także jako dodatkowego źródła ciepła w domu. Do nowoczesnych kominków zaliczane są również biokominki. W biokominkach pali się specjalnym biopaliwem. Są one nie tylko nowoczesne, ale także przyjazne dla środowiska. Biokominki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają w domach wielorodzinnych; biokominek nie wymaga podłączenia do komina. Możliwości zainstalowania biokominka są w związku z tym bardzo duże, a aranżacja wnętrza może być niezwykle interesująca.

Nowoczesne kominki z jednej strony to urządzenia, w których wykorzystywane są nowe technologie, z drugiej zaś strony urządzenia, które stają się niebanalną ozdobą wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu. Ich prosta, wyróżniająca się nowoczesnym designem obudowa sprawia, że idealnie wpasowują się w panujący w tych wnętrzach klimat. Nowoczesne kominki dają więcej możliwości aranżacji wnętrza od tradycyjnych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz