Co warto wiedzieć o zacieraczkach elektrycznych i spalinowych?

Analizując możliwości stwarzane przez rynek nie można nie dostrzec tego, że zacieraczki są na nim dostępne w sprzedaży w dużym wyborze. Jeśli więc zakup ma zostać uznany za udany, konieczne jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, jakie kryteria brać pod uwagę w pierwszej kolejności. Jednym z nich jest, bez wątpienia, wielkość pomieszczenia, nie mniej istotne jest jednak i to, że zacieraczka do betonu może być zarówno modelem elektrycznym, jak i spalinowym.

Zacieraczka elektryczna i jej cechy

Zacieraczki elektryczne nie są wcale rozwiązaniami tak często spotykanymi, jak początkowo mogłoby się to nam wydawać. Napęd elektryczny znajduje więc zastosowanie przede wszystkim w modelach jednowirnikowych. W zamian zyskujemy cichszą pracę i brak problemów związanych z wydzielaniem spalin, zacieraczki reprezentujące tę grupę zwracają przy tym na siebie uwagę również dlatego, że są lżejsze, mają niższą niż modele spalinowe średnicę tarczy, a do tego, z większą łatwością możemy poruszać się nimi po pomieszczeniu. Przeważnie znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, gdzie praca odbywa się na relatywnie niewielkich przestrzeniach.

Zacieraczka spalinowa i jej specyfika

Jeśli mamy do czynienia z większymi pomieszczeniami i przestrzeniami, zacieraczka spalinowa z pewnością okaże się rozwiązaniem znacznie bardziej interesującym niż jej elektryczny odpowiednik. Posiada ona zresztą szereg zalet, których nie da się zakwestionować. Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy w jej przypadku do czynienia z rozwiązaniem, które nie wymaga przedłużacza, nie musimy więc obawiać się tego, że stajemy przed koniecznością wykorzystywania jej do pracy na dużym obszarze. To także tym charakteryzujący się większą średnicą talerza. Sterowanie nim na malej przestrzeni może być problematyczne, gdy jednak mamy do czynienia z dużymi obszarami masy betonowej, talerz taki znacząco ułatwia zacieranie. Nie bez znaczenia jest i to, że zacieraczki spalinowe są mocniejsze. Charakteryzują się też większą wytrzymałością niż ma to miejsce w przypadku ich elektrycznych odpowiedników.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/sprzet-do-obrobki-betonu/bg-475/967929201/

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz