Czy warto ubezpieczyć opony?

Czy warto ubezpieczyć opony?

Właściwie każde towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach pakietu OC i AC oferuje nam możliwość jego rozszerzenia, choćby o ubezpieczenie opon.


Teoretycznie każdy z nas może dokonać wymiany opon samodzielnie. Nie jest to ani przesadnie trudne, ani czasochłonne. Co jednak kiedy nie mamy miejsca w samochodzie na kilka zapasowych opon lub po prostu nie posiadamy odpowiednich narzędzi, żeby wykonać daną operację.

W takim wypadku możemy skorzystać z pomocy ubezpieczyciela

Usługa ta jest stosunkowo tania i na rynku możemy już znaleźć takie ubezpieczenie za kilkanaście złotych w skali roku. Na pomoc możemy liczyć przez całą dobę. Ubezpieczyciel albo zorganizuje wymianę opon na miejscu lub też odholuje nasz pojazd do odpowiedniego warsztatu. Zakres usługi wbrew niektórym opiniom nie jest nieograniczony. Na pomoc możemy liczyć tylko na terenie Polski. Aby zagwarantować sobie ochronę także w Europie, musimy wykupić dodatkowy specjalny pakiet ubezpieczeń. Ochrona nie dotyczy też kradzieży opon. Jeśli nasze opony znikną wraz z kołami, to niestety będziemy musieli pokryć tę szkodę z własnej kieszeni. Pewnym rozwiązaniem jest wykupienie szerszego pakietu AC, który gwarantuje ochrony w przypadku kradzieży, kiedy przepadnięciu ulegnie nie tylko sam samochód, ale też jego wyposażenie. W postaci kół lub choćby wycieraczek. Sprawdź również https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-opon/

Ubezpieczenie nie gwarantuje nam też pokrycia wszystkich kosztów usług

Ubezpieczyciel pokryje oczywiście koszty naprawy opon, ale jeśli zniszczeniu ulegną też koła, to musimy się liczyć z tym, że ten koszt naprawy spadnie na nasze barki. Zanim podpiszemy umowę, powinniśmy też starannie przeczytać jej treść i zorientować się, czy ubezpieczenie przewiduje możliwość samodzielnej naprawy. Najczęściej bowiem towarzystwa ubezpieczeniowe nie zwracają poniesionych przez nas kosztów, jeśli zorganizowaliśmy holowanie lub naprawę na własną rękę. Ostatecznie, zanim dokonamy wyboru oferty, to porównajmy wszystkie ubezpieczenia na rynku. Te mogą się różnić nie tylko wysokością składki, ale też zakresem pomocy, którą zapewni nam ubezpieczyciel.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz