Czym się kierować przy wyborze dachówki?

Odpowiednio dobrane dachówki nie tylko skutecznie zabezpieczą dach, ale też ozdobią każdy dom. Czym się jednak kierować przy ich wyborze?

Przede wszystkim należy zrezygnować z pomysłu kupowania dachówek najtańszych od nieznanych producentów. Ryzykujemy wtedy, że po kilku latach dachówka przestanie spełniać swoje pierwotne, fabryczne funkcje i tym samym będziemy musieli na nowo remontować dach. Dlatego wybór dachówek od renomowanych producentów należy traktować jako inwestycje. Doskonałym wyborem są na przykład dachówki Gerard.

Należy też zadbać o to, aby dachówka pasowała do kształtu dachu oraz ogólnego wyglądu domu

Musimy też zwrócić uwagę na więźbę dachową. Być może będziemy zmuszeni do wyboru lżejszych dachówek, które nie zagrażają naszemu bezpieczeństwu. Sama estetyka domu zależy tylko o indywidualnych naszych potrzeb. Zwróćmy uwagę na dachy innych domów, być może najlepszym rozwiązaniem będą tradycyjne czerwone dachy, a może jednak wolisz zdecydować się na odważniejsze rozwiązania. Musimy też pomyśleć o kolorze ścian domu. Ten powinien pasować do koloru dachówek. Kolejną kwestią będzie rozmiar dachówki. Tutaj warto wziąć pod uwagę liczbę połaci dachowych. Jeśli dach jest na przykład dwuspadowy, spokojnie można myśleć o większych dachówkach, które zazwyczaj układa się nieco łatwiej i szybciej, co może zmniejszyć koszty. Kiedy dach jest skomplikowany i ma wiele powierzchni i spadków, to niestety będziemy zmuszeni do wyboru mniejszej dachówki.

Ostatecznie musimy zwrócić uwagę na wykończenie dachówki

Najczęściej do wyboru mamy dachówki naturalne lub glazurowane. W dużej mierze jest to niestety uzależnione od naszego budżetu. Sam element wykończenie nada odpowiedni wygląd naszemu domowi. Dachówki angobowane lub w szczególności glazurowane polecane są dla domów współczesnych i nowoczesnych. Niestety są one dużo droższe, choć należy do tego wydatku podejść w kategoriach inwestycji. Nie tylko bowiem lepiej będzie wyglądać nasz dom w ogólnym ujęciu estetycznym, ale też dachówka tego typu będzie bardzo funkcjonalna.

Więcej o solidnych pokryciach dachowych przeczytasz na stronie GERARDROOFS

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz