Dlaczego lubimy pizzę?

Miłośników pizzy znajdziemy w każdym nawet najdalszym zakątku świata. Miłośnikami tego dania są także Polacy. Odmian tego dania jest naprawdę wiele. Zobaczmy, jaką pizzę chętnie zamawiają mieszkańcy stolicy województwa śląskiego i odwiedzający to miasto goście.

Margherita: pizza, która musi znaleźć się w karcie

W licznych pizzeriach na terenie Polski na pewno możemy zamówić klasyczną neapolitańską pizzę Margherita. Miłośnicy tego dania bez problemu zaspokoją nim swój głód w jednej z katowickich pizzerii. Katowice szczycą się nie tylko dużą liczbą pizzerii, ale także tym, że pizza Katowice jest naprawdę pyszna. W licznych katowickich pizzeriach serwowana jest często Margherita wypiekana w kamiennym piecu opalanym drewnem. We wszystkich katowickich pizzeriach, które serwują smaczną i gorącą pizzę niemal o każdej porze dnia trzeba bardzo długo czekać na wolny stolik. Oprócz Margherity w wielu pizzeriach serwowana jest także pizza marinara. Wbrew pozorom nie zawiera ona owoców morza. Jest bardzo prosta i skromna, a swoją nazwę zawdzięcza marynarzom, którzy zajadali się nią po wpłynięciu do portu w Neapolu.

Najważniejsze są składniki

Zgodnie ze sztuką pizzę należy piec w piecu opalanym drewnem. Ale nawet taki piec nie pomoże, gdy danie to zostanie przygotowane ze składników kiepskiej jakości. Do przygotowania ciasta na smaczną pizzę koniecznie należy wziąć mąkę typ 00. Bardzo ważny jest także gatunek pomidorów, z których zostanie przygotowany sos do pizzy. Im odmiana jest smaczniejsza, tym sos będzie także będzie smaczniejszy. Do przygotowania Margherity Włosi używają pomidorów odmiany San Marzana. Zawierają one mało ziarenek, po przekrojeniu są zwięzłe i ścisłe. Przygotowując pizzę nie można zapomnieć także o doprawieniu jej świeżymi lub suszonymi ziołami. Klasyczne zioła to oregano i bazylia. We Włoszech do pizzy nie podaje się sosu pomidorowego. To zwyczaj, który przyjął się tylko wśród Polaków. We Włoszech pizzę skrapia się oliwą. Najlepiej taką extra virgin. Pizzy jemy rękami.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/katowice

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz