Dlaczego nasze zęby zmieniają barwę

Dlaczego nasze zęby zmieniają barwęAby nasze zęby był naprawdę białe, można na nich zastosować rozmaite zabiegi, które będą poprawiać ich kolor. Oczywiście nasz styl życia również jest niesamowicie istotny, żeby takie zęby mogły mieć białą piękną barwę. Warto jest zapamiętać jedno, każdy człowiek ma nieco inne naturalne właściwości do posiadania białych zębów. Niektóre kolory nie są możliwe do wybielenia, gdyż po prostu tak wygląda nasza kość.

Dlaczego nie mam białych zębów?

Nieidealna biel jest więc spowodowana naszymi genami, a nie złymi nawykami. Współczesny styl życia może jednak powodować to, że nasze zęby żółkną. Przede wszystkim, po zabiegach wybielających, należy pamiętać o myciu zębów po każdy posiłku. Dodatkowo dla osób, które nie mają takiej możliwości, warto jest posiłkować się gumami do żucia, które będą świetnie wpływać na nasze uzębienie. W ten sposób jesteśmy w stanie naprawdę dobrze zadbać na przykład o przestrzeń między naszymi zębami. Nie będą się wtedy osadzały tam żadne substancje, które mogłyby spowodować rozwój bakterii.

Higiena zębów

Bardzo ważne jest również to, żeby przygotować sobie odpowiednią szczoteczkę do zębów. Ten element, jest niesamowicie istotny, ponieważ umożliwia nam efektywne czyszczenie zębów, bez naruszania szkliwa naszego uzębienia. Dobra pasta do zębów również może bardzo pomóc, dlatego polecane są profesjonalne marki, które od bardzo dawna tworzą takie rozwiązania. Zawansowane metody wybielania zębów mogą się okazać długoterminowo najbardziej skuteczne. Na przykład dzięki metodzie nakładkowej, jesteśmy w stanie naprawdę dobrze dopasować nakładkę wybielającą do naszych zębów. W ten sposób odwzorowana szczęka zostaje wypełniona środkami wybielającymi na jedną noc. Inne metody to na przykład laserowe wybielanie zębów. Koszt takich rozwiązań, to około 2000 zł. Dla wielu osób jest to zbyt wiele, jednak należy pamiętać o tym, że jest to bardzo trwałe rozwiązanie, które będzie dawało o sobie znać w postaci pozytywnych efektów związanych z wybielaniem. Są również inne metody, jak na przykład nałożenie żelu w gabinecie dentystycznym. Ich cena jest znacznie niższa, dlatego warto jest zastosować takie rozwiązania.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz