Dobór stylizacji do okazji i… no właśnie?

Dobór stylizacji do okazji i… no właśnie?Wybierając ubrania powinniśmy dokładnie zastanowić się, jak wpłyną na naszą figurę. Powinniśmy dążyć do jak najlepszego podkreślenia swoich atutów i wydobycia wszystkich zalet sylwetki. Trendy nie są wcale najlepszym doradcą. Szczególnie, jeśli daleko nam do klasycznej klepsydry. Powinniśmy wykorzystywać świadomie modne ubrania i kupować tylko te, które są dla na odpowiednie.

Krój

Istotne jest tuz wrócenie uwagi na kroje. Powinniśmy dążyć do wyrównania proporcji naszej sylwetki, dzięki temu będziemy wyglądać jeszcze lepiej i poczujemy się znacznie pewniej. W każdym przypadku oczywiście warto jak najbardziej podkreślać oraz wyszczuplać talię. Jest to bardzo kobiecy obszar ciała. Z tego powodu powinniśmy jak najczęściej używać w naszych stylizacjach różnych pasków. Dają one ogromne możliwości w kwestii dostosowania do siebie nawet bardzo obszernych rzeczy. Równocześnie w łatwy sposób zaakcentujemy swoja figurę. Jeśli zepniemy luźną koszulę w talii, nie tylko wyszczuplimy ten obszar, ale również podkreślimy kształt bioder. Doda to lekkości całej sylwetce i sprawi, że stanie się o wiele bardziej kobieca. Podobnie możemy postępować z sukienkami. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w każdą porę roku. Zimą możemy stylizować w taki sposób grube swetry i dodawać im lekkości. Idealne będą wtedy cienkie paski. Przy bardzo delikatnych i zwiewnych rzeczach możemy pozwolić sobie na bardziej masywne modele. Istotne jest jedynie, aby całość wyglądała na spójną i doskonale się dopełniała.

Harmonia w stylizacji

Wszystkie elementy powinny być dobrze przemyślane. Nie ma tu miejsca na przypadkowe wybory. Dodatki powinny być zwieńczeniem, całego stroju i podkreśleniem naszego indywidualnego stylu. Jednak nadal obowiązuje tu zasada doboru kolorystycznego. Nie warto decydować się na kontrasty. Mogą one zaburzyć harmonię osiągniętą dzięki świadomemu doborowi ciuchów. O wiele lepsze będzie wybieranie stonowanych i uniwersalnych barw, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Dzięki temu mamy pewność, że nasze dodatki są uniwersalne i bez problemu użyjemy ich w strojach..

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz