Dodatkowe usługi w ramach ubezpieczeń samochodowych

Choć znaczna część kierowców ubezpieczenia samochodowe utożsamia wyłącznie z podstawowym, obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, wiele towarzystw oferuje różnego rodzaju dodatkowe usługi, które w razie kryzysowej sytuacji na drodze mogą okazać się pomocne.

Zarówno podczas jej trwania, jak i już później, gdy przyjdzie nam mierzyć się z jej skutkami.

Autocasco

Najbardziej naturalnym i uczciwym sposobem rozpoczęcia omówienia usług dodatkowych związanych z ubezpieczeniem samochodu jest oczywiście podanie ogólnych informacji o autocasco, czyli popularnym AC. W przeciwieństwie do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, nie jesteśmy zobligowani do jego zawarcia.

W wielu przypadkach zapłacenie dodatkowej składki okazuje się jednak w pełni uzasadnione i z pewnością warto się na nie zdecydować. Polisę na ubezpieczenie AC najbardziej opłaca się wykupić, jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu nowego lub kilkuletniego o znacznej wartości. Jego naprawa w następstwie jakiegokolwiek niefortunnego zdarzenia mogłaby pochłonąć znaczne środki, więc znacznie lepiej, aby zapłacił za nią ubezpieczyciel.

Nie bez znaczenia pozostaje także ochrona auta przed kradzieżą, jakiej nie dają obowiązkowe ubezpieczenia samochodowe, jak również możliwość uzyskania wypłaty odszkodowania w przypadku uszkodzenia auta na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych.

NNW

Za skrótem NNW kryje się tzw. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Na czym polega taki typ ochrony? Otóż jeśli posiadamy wykupioną tego rodzaju polisę, możemy liczyć na pomoc finansową od towarzystwa ubezpieczeniowego po wypadku, w wyniku którego nasz powrót do pełnej sprawności nie jest możliwy lub wymaga długotrwałej rehabilitacji. Jeśli zaś skutkiem takiego zdarzenia okaże się nasza śmierć, członkowie naszej najbliższej rodziny będą mogli także ubiegać się o wypłatę pieniędzy.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż ubezpieczenia samochodowe to nie jedyna gałąź tej branży, w której występuje NNW – przed następstwami nieszczęśliwych wypadków możemy ubezpieczyć się na przykład w ramach polisy na życie.

Więcej na stronie http://www.mtu24.pl/

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz