Domy szkieletowe stalowe – ceny, właściwości, wady i zalety

Wśród domów szkieletowych budynki wykonane w technologii lekkiego szkieletu w Polsce nadal cieszą się bardzo małą popularnością.

Ze względu na błyskawiczną budowę warto zainteresować się stalowymi szkieletami. Tym bardziej, że cieszą się one pozytywnymi opiniami, zwłaszcza w Ameryce Północnej. Jeśli interesuje cię budowa domu, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza otrzymasz najlepsze oferty. Do budowy domów z konstrukcji stalowych wykorzystuje się specjalne profile wykonane z galwanizowanej stali. W Polsce mamy do czynienia z zimnogiętymi profilami wyprodukowanymi ze stali konstrukcyjnej klasy 350 lub 280. Najczęściej dodatkowo są one wyposażone w powłokę ogniowo ocynkowaną. Szkielet stalowy pozwala wybudować dom o wysokości ścian nawet do 6 metrów. Natomiast maksymalna rozpiętość stropów może sięgać 24 metry. To pozwala na postawienie domu czterokondygnacyjnego. Domy szkieletowe stalowe w budowie przypominają budynki stawiane z drewnianego szkieletu. Jednak w przypadku konstrukcji stalowej wymagają zdecydowanie większej precyzji w czasie montażu. A może zainteresują cię także domy szkieletowe drewniane? Szkielet stalowy pozwala na wybudowanie nie tylko domów jednorodzinnych, ale również garaży oraz budynków o charakterze przemysłowym.

W Polsce najczęściej wykorzystywanym materiałem jest stal zimnogięta.

Zdecydowanie rzadziej wykorzystuje się profile wyginane na gorąco. Dzieje się tak, ze względu na ich nieopłacalność. Konstrukcje stalowe są bardzo wytrzymałe. Dzięki powłoce ocynkowanej o gęstości 285 g/m3 profile są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Stalowe domy są zatem wyjątkowo wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nawet po przecięciu każdego elementu, miejsca te są dokładnie pokryte ocynkowaną powłoką. Konstrukcje ze szkieletu stalowego są także bardzo bezpieczne. . Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz