Domy szkieletowe ze stali

Ceny profili stalowych będą uzależnione w największym stopniu od producenta, a także huty, w której produkowana jest stal. Dodatkowo na cenę wpływa również klasa stali konstrukcyjnej oraz grubość powłoki ocynkowanej.

Koszty budowy domu szkieletowego ze stali konstrukcyjnej są dużo niższe od kosztów budowy domu tradycyjną metodą. Zwykle wybudowanie domu stalowego w stanie deweloperskim, kosztuje od 1800 do 2500 złotych za metr kwadratowy. Trzeba przyznać, że jest to nawet kwota dużo niższa od cen zakupu mieszkania na identycznym etapie urządzania. Istnieje możliwość, aby koszty budowy były jeszcze niższe. Jeżeli projekty domów obejmują wykonanie większości prac systemem gospodarczym, ceny metra kwadratowego mogą wynieść nawet 1300 złotych za metr kwadratowy. Lekki szkielet jest idealną propozycją dla osób, które jednak poszukują ekonomicznego rozwiązania w budowie domu. Z jednej strony widać sporą różnicę między murowanymi domami.

Jednak przy odpowiednim zabezpieczeniu możemy swobodnie korzystać z takiego budownictwa jak z tradycyjnego.

Wymagana jest jedynie odpowiednia izolacja termiczna oraz akustyczna. Nie można zapominać również o wyważonym obciążeniu, które mimo wszystko nie może być na tak swobodnym poziomie, jak przy murowanych budynkach jednorodzinnych. Wybór technologii budowlanej decyduje o ostatecznych kosztach inwestycji. W ostatnich latach wielu inwestorów interesuje się budową obiektów drewnianych. Jest to sposób na szybką realizację inwestycji. Jak zaprezentuje się cena popularnych rozwiązań w roku 2018? Poniżej przybliżymy orientacyjny cennik domów szkieletowych, podpowiemy ile kosztują domy z bali oraz elementów prefabrykowanych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz