Drewniane domy szkieletowe – czy warto?

Dom wybudowany w konstrukcji szkieletowej wyróżnia się szybkością montażu. Gotowe domy jednorodzinne powstają przez okres trzech do czterech miesięcy. Jest to bardzo dobry wynik, który sprawia, że technologia cieszy się coraz większą popularnością.

Dla porównania, budowa domu w technologii tradycyjnej pochłonęłaby około dwa lata. Wszystkie prace murarskie są także uzależnione od aktualnych warunków pogodowych. Budując dom w technologii szkieletowej nie mamy już takiego problemu. Podczas prac (wyłączając wykonanie płyty fundamentowej) nie występują roboty mokre, co oznacza, że konstrukcja nośna może powstawać nawet zimą. Wybierając drewniane domy zyskujemy także większy komfort użytkowania pomieszczeń. Mowa tu o zdolności drewna do samoregulacji poziomu wilgotności. Na ścianach budynków drewnianych nie pojawiają się pleśnie ani grzyby. Wnętrza wyróżniają się przyjaznym dla zdrowia mikroklimatem, który docenia większość użytkowników tego typu obiektów.

Niestety domy drewniane nie są wolne od wad.

Budynki wykonane w konstrukcji szkieletowej nie zawsze posiadają odpowiednie wygłuszenie akustyczne. Dźwięki dobiegające z górnej kondygnacji czy sąsiedniego pomieszczenia mogą okazać się dość uciążliwe. Dlatego warto zwrócić na to uwagę jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. . Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz