Drzwi harmonijkowe

Czasami rozmieszczenie pomieszczeń domach i mieszkaniach bywa niewygodne lub niefunkcjonalne. Najczęściej zdarza się to w przypadku nieruchomości pochodzących z rynku wtórnego. Nowi właściciele decydują się na odseparowanie niektórych pomieszczeń, jednak brakuje miejsca do montażu tradycyjnych drzwi lub trudno jest je dopasować ze względu na nietypowy rozmiar otworu.

W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem są drzwi harmonijkowe. Większość drzwi harmonijkowych wykonanych jest z tworzyw sztucznych. Mogą one być niewystarczająco estetyczne, by można je było zastosować w eleganckich pomieszczeniach.

Podobne produkty

Na rynku można jednak znaleźć również podobne produkty wykonane z litego drewna. Wyglądają atrakcyjniej, są bardziej wytrzymałe, a zatem zastosowanie ich w pomieszczeniach różnego typu nie sprawi, że będą się źle prezentować w modnym i starannie zaprojektowanym wnętrzu. Kompletny zestaw do montażu takich drzwi zawiera wszystkie niezbędne elementy do osadzenia skrzydła we framudze lub bezpośrednio w otworze. W takim zestawie poza skrzydłem znajdują się między innymi prowadnica górna, próg z prowadnicą dolną, korytko boczne umożliwiające zamknięcie drzwi i wkręty. Różne sposoby wykonania montażu (w tzw. „świetle” futryny, w jej wręgu lub bezpośrednio w otworze) jak i ich specyficzna, łamana konstrukcja, umożliwiają na dopasowanie drzwi według własnych potrzeb.

Bez problemów

Drzwi harmonijkoweMontaż drzwi harmonijkowych można również bez większych problemów wykonać tak, by drzwi otwierały się z lewo lub prawo, a w większych otworach możliwe jest osadzenie skrzydeł podwójnych.

Przeczytaj też:

Chcąc zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu lub odseparować od siebie pomieszczenia, których rozmieszczenie względem siebie jest niewygodne, warto rozważyć zakup drzwi harmonijkowych. Dzięki temu małe pomieszczenia staną się bardziej ustawne, a dzięki temu, że drzwi wykonane są z drewna, nie ma obaw o to, że pomieszczenia w których je zastosowano, stracą na atrakcyjności.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz