Efektowne i oryginalne meble dla dziewczynki

Efektowne i oryginalne meble dla dziewczynkiCzy meble dla dziewczynki muszą być białe z różowymi dodatkami? – to pytanie zadaje sobie wielu rodziców, stających przed koniecznością przygotowania królestwa dla małej księżniczki.


We współczesnym społeczeństwie wciąż żywe jest przekonanie, że dziewczynki powinny otaczać się jasnymi, pastelowymi kolorami, najlepiej odcieniami bieli i różu. Warto jednak pamiętać, że paleta barw jest znacznie szersza, a to oznacza nieograniczony wręcz zasób możliwości aranżacyjnych.

Dla niemowlaka i przedszkolaka

O ile w przypadku niemowląt aranżacja pokoju dziecięcego spoczywa wyłącznie na rodzicach, dziewczynki w wieku przedszkolnym potrafią wskazać to, co im się podoba, a co nie, określając w ten sposób indywidualny gust. Widać to przede wszystkim w zakresie wyboru mebli.

Użyteczność przede wszystkim

W przypadku niemowląt priorytetem jest wygodne łóżeczko, komoda oraz przewijak, czyli meble typowo użytkowe. Co prawda większość rodziców zwraca także uwagę na stronę estetyczną, dokładając starań, by na meblach pojawiały się postaci bajkowe lub sympatyczne zwierzątka, nie mniej jednak dla malucha kwestia ta ma znaczenie drugorzędne.
Wszystko zaczyna zmieniać się w momencie, gdy maluch zaczyna dorastać, wyrażając ten fakt w postaci określana własnych potrzeb estetycznych. Zmieniają się także potrzeby techniczne – łóżeczko należy zastąpić dziecięcym łóżkiem, a komodę z przewijakiem wygodnym regałem, który umożliwi samodzielne korzystanie z półek przez dziecko.
Wszystko wydaje się bardzo proste, w sklepach dostępne są różne zestawy mebli dziecięcych, adresowanych zarówno dla dziewczynek np. tutaj: , jak i chłopców, więc wybór z założenia nie powinien być mocno kłopotliwy.
Rzeczywistość dowodzi jednak, że jest inaczej, zwłaszcza, gdy trzeba wybrać meble dla dziewczynki. Większość rodziców uwzględnia oczekiwania małej damy – słusznie. Pojawia się jednak pytanie, jak skompletować zestaw mebli dla dziewczynki? Jakie rozwiązania wybrać? Jaki kolor będzie najlepszy?
Jak nietrudno zauważyć, meble dla dziewczynki, podobnie jak dla chłopca, powinny być przede wszystkim funkcjonalne – konieczne jest więc znalezienie odpowiedniego łóżka, małego stolika, na którym można postawić lampkę nocną, większego stolika lub biurka, a także regału na osobiste gadżety.
Meble można kupić w postaci gotowego zestawu lub kompletować indywidualnie, kierując się gustem małej damy oraz indywidualnymi możliwościami finansowymi.
Warto także pamiętać, że nie muszą to być meble w kolorze białym z różowymi dodatkami, równie efektowne będą tradycyjne meble sosnowe, dopełnione kolorowymi wstawkami.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz