Farby poliuretanowe do metalu

Farby poliuretanowe do metalu

Farby poliuretanowe do metalu przeznaczone są, jak sama nazwa wskazuje, do malowania powierzchni metalowych. Są bardzo elastyczne i odporne na ścieranie.


Po co stosować farmy poliuretanowe?
Farby tego rodzaju po pomalowaniu tworzą powłokę bardzo wytrzymałą na działanie wilgoci, czynników atmosferycznych, kwasów, środków chemicznych i czyszczących. Służą do zabezpieczania malowanych powierzchni przed niszczeniem i korozją.

Jak je stosować?

Farba poliuretanowa powinna być nakładano na uprzednio przygotowaną powierzchnię, wyszlifowaną, odpyloną, odtłuszczoną. Przy malowaniu należy bezwzględnie zachować szczególną ostrożność, bowiem farby tego rodzaju zawierają szkodliwe substancje lotne. Podczas malowania należy dbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia oraz zadbać o zachowanie odpowiedniego czasu schnięcia. Uzyskana powłoka jest gładka, twarda, elastyczna i całkiem odporna na działanie nieszkodliwych warunków zewnętrznych.

Jak działają farmy poliuretanowe?

Poliuretany to substancje, które są wykorzystywane do tworzenia błon. Oba składniki farby, czyli żywicę i utwardzacz należy połączyć tuż przed malowaniem w podanych przez producenta proporcjach. W jednoskładnikowych farbach poliuretanowych rolę utwardzacza pełni wilgoć powietrza. Tak otrzymana powłoka wykazuje dużą odporność na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieni UV i chemikaliów.

Farba poliuretanowa do metalu dzięki swoim właściwościom jest bardzo często wykorzystywana w żeglarstwie do malowania nadwodnych elementów łodzi i jachtów. Chroni je przed zgubnym działaniem wody słonej i słodkiej oraz przed ekspozycją na promienie słoneczne. Co ważne, farby te dostępne są w szerokiej palecie kolorów, przez co każdy ma szansę dobrać odcień odpowiadający jego gustom.
Ich zaletą jest możliwość stosowania ich na powierzchnie pionowe i poziome oraz znakomita przyczepność do podłoża. Są niesamowicie wydajne i ekonomiczne.

Przy zakupie farby poliuretanowej do metalu należy pamiętać, że tylko wybór produktu sprawdzonego producenta da nam gwarancję optymalnego efektu wykonanych prac.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz