Formy szkieletowe

Najczęściej domy szkieletowe wywodzą się z polskiej lub szwedzkiej linii produkcyjnej, dlatego osoby obawiające się azjatyckich konstrukcji, mogą być spokojne o wysoką jakość zamawianych produktów.

Stalowe domy jeszcze na linii produkcyjnej są ze sobą odpowiednio łączone. Do tego celu wykorzystuje się śruby samowięrcące bądź nity. Domy w konstrukcji stalowej wymagają łączenia ze sobą poszczególnych elementów. Właśnie z tego powodu kluczową rolę odgrywają projekty domów, według których odbywa się produkcja profili na wymiar. Należy pamiętać, że konstrukcja stalowa to lekki szkielet, który nie może być narażony na zbyt duże obciążenia. Jest to wyraźny sygnał ku dopasowaniu odpowiedniego pokrycia dachowego. Domy szkieletowe stalowe nie powinny być pokrywane dachówką. Jest to oczywiście możliwe przy zastosowaniu stosownych wzmocnień. Jednak konstruktorzy nie zalecają tego typu rozwiązań. Lepszą wersją okażą się lekkie pokrycia dachowe, takie jak gont bitumiczny, blachodachówka, a nawet zwykła blacha płaska.

Domy szkieletowe stalowe, tak jak w przypadku innych konstrukcji, są budynkami całorocznymi.

Można bez problemu zadbać o ich izolację termiczną. W tym celu najczęściej stosuje się wełnę mineralną, umieszczoną pomiędzy ścianami zewnętrznymi a wewnętrznymi. W odróżnieniu od innych materiałów budulcowych szkielet stalowy jest doskonałym przewodnikiem. W związku z tym domy szkieletowe wymagają dodatkowej izolacji zewnętrznej. Inaczej będzie można odnotować bardzo duże straty ciepła. . Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz