Garderoba i jej kompletowanie – co warto wiedzieć?

Garderoba i jej kompletowanie – co warto wiedzieć?Świadome kompletowanie zawartości naszej garderoby jest niezwykle ważne. Dzięki temu możemy stworzyć bardzo użyteczną baz, która znacznie ułatwi nam tworzenie codziennych stylizacji.

Trendy zmieniają się niemal co sezon.

Zazwyczaj nie pozostają z nami na dłużej. Z tego powodu nie należy sugerować się nimi zbyt mocno. Modne ubrania mogą być małą częścią naszej szafy, jednak nie powinny w niej przeważać. W przeciwnym razie rzeczy szybko stracą na aktualności i będziemy o wiele mniej chętnie je nosić. Z tego powodu naszym priorytetem powinno być dopasowywanie ciuchów do figury oraz typu urody. Na tej podstawie możemy stworzyć spójną szafę przepełnioną jedynie rzeczami, w których czujemy się rewelacyjnie.

Dobrać stylizacje

Istotne jest, aby jak najbardziej podkreślać swoje zalety i ukrywać ewentualne wady. Na samym początku może być to dla nas dość niezrozumiałe, a poszczególne zasady będą wydawać się skomplikowane. Jednak z czasem nauczymy się ich i staną się dla nas oczywistością. Z biegiem czasu nabierzemy wprawy i już odruchowo będziemy tworzyć właściwe stylizacje, które będą prezentować się na nas rewelacyjnie. Nie chodzi tu oczywiście jedynie o barwy. O wiele ważniejsze mogą okazać się kroje. Przy ich pomocy jesteśmy w stanie nadać odpowiednich proporcji sylwetce i naprawić oraz ukryć ewentualne mankamenty, które mogą być dla nas ogromnym kompleksem. Z tego powodu warto świadomie wykorzystywać ubrania i odpowiednio łączyć je ze sobą. Jeśli zakładamy luźną górę należy pamiętać, że dół powinien być obcisły. Dzięki temu zachowamy równowagę w całej naszej stylizacji i wszystko będzie idealnie się dopełniać. Pozwoli nam to uniknąć powiększania optycznie naszego ciała, które mogłoby być bardzo niekorzystne. Ogromną rolę odgrywają również buty. Przy ich pomocy w bardzo prosty sposób możemy wydłużyć sylwetkę tak, aby wyglądać na wyższe. Jest to bardzo ważne w przypadku niskich osób, które nie mogą przez swój wzrost pozwolić sobie na niektóre ubrania. Wszelkie dysproporcje można naprawić odpowiednio wysokim obcasem.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz