Garderoba – jej rola w codziennym odbiorze naszej osoby

Garderoba – jej rola w codziennym odbiorze naszej osobyCiuchy odgrywają ogromną rolę w naszym życiu. To za ich pośrednictwem możemy wyrażać swoje upodobania oraz wpływać na to, jak postrzegają nas inni. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Zazwyczaj jest to jedynie kilka sekund. Z uwagi na to ocenia się głównie aspekty wizualne. Modne ubrania jednak nie zawsze są wyznacznikiem sukcesu. O wiele ważniejsze często jest, aby wszystko było dobrze dopasowane do nas.

Trendy nie zawsze są komfortowe.

Szczególnie jeśli wcale nie czujemy tego klimatu. Możemy zachowywać się wtedy mniej pewnie i sprawiać wrażenie skrępowanych. O wiele lepiej jest skompletować zestaw ubrań, które idealnie odzwierciedlają nasz styl i pozwalają wyrazić się. Dzięki temu automatycznie dodamy sobie pewności siebie i poczujemy się znacznie silniejsi. Jest to szczególnie zauważalne w sytuacjach towarzyskich. Osoby, które nie boja się wyróżniać są zazwyczaj o wiele bardziej szanowane przez całą grupę. Z uwagi na to nie powinniśmy bać się eksperymentowania z moda. Oczywiście to wszystko powinno odbywać się w pewnych granicach.

Mój styl!

Priorytetem powinno być dla nas trzymanie się własnego stylu. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że wszystkie nasze stylizacje będą prezentować się dobrze. Nie chodzi tu jedynie o ubrania. Niezwykle ważne są oczywiście również dodatki. To one stanowią zwieńczenie całego stroju i idealnie go dopełniają. Powinny być utrzymane w tym samym stylu. Oczywiście możemy pozwolić sobie na pewne przełamania i łączyć elegancką biżuterię z bardziej codziennymi ciuchami. Jednak to wszystko powinno sprawiać wrażenie doskonale przemyślanego i dokładnie do siebie dopasowanego. Tylko wtedy możemy być pewni, że otrzymany efekt będzie zachwycający. Ogromnym ułatwieniem może być kierowanie się paletą barw. Na jej podstawie jesteśmy w stanie dobrać do siebie różne kolory, które pozornie do siebie nie pasują, ale ich konkretne odcienie będą tworzyć razem spójną całość. Jest to idealna metoda dla osób, które nie mają jeszcze zbyt dużo wprawy w tworzeniu stylizacji.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz