Ile kosztują okna pcv?

Decydując się na zakup nowych okien do swojego mieszkania mamy do wyboru przede wszystkim okna drewniane lub okna pcv, która z dnia na dzień zdobywają w naszym kraju coraz większą popularność i coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Plastikowe okna mają porównywalne parametry do okien drewnianych, ale są zdecydowanie tańsze i co dla wielu osób bardzo istotne, również prostsze do utrzymania w czystości.

Ile kosztują okna pcvJak powszechnie wiadomo, okna z drewna trzeba co jakiś czas odnawiać, a plastikowe modele okien wystarczy dokładnie umyć wodą z detergentem i prezentują się jak nowe. Wygoda oraz niskie ceny sprawiają, że okna plastikowe z roku na rok coraz bardziej wypychają z rynku swoje drewniane odpowiedniki, chociaż jest jeszcze spora grupa klientów, którzy cały czas preferują tradycyjne okna drewniane.

Przy zakupie nowych plastikowych okien powinnyśmy brać pod uwagę nie tylko aktualny cennik okien, ale również masę innych parametrów. Warto pamiętać również i o tym, że w przypadku okien pcv będziemy musieli dopłacać w przypadku zakupu kolorowych okien. W dzisiejszych czasach kolorowe okna pcv kosztują około 30-40% więcej niż cena tradycyjnych białych okien.

Mamy również możliwość zakupienia okien jednostronnych, wówczas zapłacimy około 20% więcej od zwykłych okien. Decydując się na zakup nowych okien warto wkalkulować również cenę montażu okien, która w niektórych przypadkach może mieć naprawdę bardzo duże znaczenie. Warto sprawdzić również, czy w cenie montażu nowych okien, którymi zakupem jesteśmy zainteresowani znajduje się również demontaż oraz obróbka tynkarska.

Jeżeli kupujemy okna w profesjonalnej firmie to najczęściej w obrębie naszego miasta powinnyśmy mieć zapewniony montaż na wysokim poziomie w rozsądnej cenie. Przy zakupie dużej ilości okien możemy otrzymać nawet darmowy montaż. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych ofert poszczególnych firm oraz od wielkości naszego zamówienia. Pamiętać należy jednak o tym, że okna to inwestycja na długie lata, dlatego warto zainwestować w porządne produkty pochodzące od sprawdzonych producentów:

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz