Inny rodzaj farby

Farba satynowa wbrew pozorom nie jest farbą ze zbyt dużym połyskiem, ściany pomalowane tego typu farbą odbijają dużo światła i przez to wydaje się, że ściany tak pomalowane lśnią połyskiem. Dzisiaj istnieje na rynku wiele rodzajów farb, jedną z nich jest właśnie farba satynowa.

Obok wizualnego połysku, farba nadmiernie uwypukla wszystkie niedoskonałości ściany, dlatego w przypadku gdy decydujemy się na malowanie właśnie tego typu farbą, powinniśmy przedtem zadbać o powierzchnię ściany. Porządnie ją wygładzić gładzią szpachlową, pozostawić powierzchnię gładką. Tak przygotowana ściana będzie odpowiednim tłem dla farby satynowej.

Odporność farby

Wszystkie farby satynowe są odporne na wszelkiego rodzaju działania mechaniczne, oznacza to w praktyce, że ściany, na których jest farba satynowa możemy łatwo ścierać i myć, ponieważ usuniemy tylko brud z powierzchni ściany a nie farbę. Niektóre firmy wzbogacają swoje farby satynowe teflonem, oznacza to, że farba kryje powierzchnie malowaną doskonale i nie chlapie w trakcie malowania. Wybierając odpowiednią farbę do pokrycia naszych ścian, nie powinniśmy sugerować się tylko wyborem koloru, który chcemy uzyskać na ścianie. Bardzo ważne jest też to, gdzie chcemy malować, w jakim pomieszczeniu pragniemy nałożyć farbę na ścianę. W przypadku miejsc łatwych do zabrudzenia czyli trudnych do utrzymania czystości, najlepsze będą właśnie farby satynowe. Ponieważ nie tylko doskonale pokryją one brudne powierzchnie ale także będzie łatwo w przyszłości utrzymać takie ściany w czystości.

Wybierz świadomie

Wybór odpowiedniej farby powinien być świadomy, ponieważ w pomieszczeniach o dużej ilości światła dziennego uzyskamy dodatkowo, przy farbie satynowej, świetlistość ścian. Pokryte ściany będą jasne, odbijające światło, łatwe w utrzymaniu w czystości a przede wszystkim będą miały doskonale pokryte wszelkie swoje niedoskonałości.

Opisane przykłady są podstawowymi różnicami między farbą satynową a zwykłą, farbą matową, która również jest w ofercie producentów wielu proponowanych farb.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz