Jak kupić drzwi na wymiar?

Coraz częściej decydujemy się na nowoczesne rozwiązania, w przypadku projektowania swojego nowego domu. W końcu chcemy, aby nasz nowy budynek był nie tylko piękny, ale również i funkcjonalny. A to właśnie dlatego bardzo często stawiamy na drzwi na wymiar. Jeśli jednak chcemy je zakupić, musimy dowiedzieć się, jak to zrobić. Gdy więc decydujemy się na montaż drzwi harmonijkowych, na początku ustalmy odpowiednie wymiary tego elementu.

Jak kupić drzwi na wymiar?Oczywiście wszystko zależy od tego, czy decydujemy się na drzwi zewnętrzne, czy może te wewnętrzne. W przypadku tych pierwszych należy zdecydować, czy mają być one wykonane w profilu P, czy może N. Sami o tym decydujemy. Jeśli jednak szukamy drzwi wewnętrznych, pamiętajmy, że mogą być one prawe lub lewe. To również jest kwestia indywidualna i każdy z nas sam powinien podjąć taką decyzję.

Oczywiście jeśli chodzi o dobór rozmiaru, musimy po prostu obmierzyć dokładnie wszelkie luki w ścianach naszego domu. Typową szerokością drewnianych ościeżnic jest „80” lub „90”. Jednak sami musimy sprawdzić, czy będzie nam on odpowiadać. W końcu nie każdy budynek wygląda tak samo od wewnątrz. Pamiętajmy jednak przy tym, że zmiana takich wymiarów może wiązać się z dodatkowym kosztem.

Musimy być na niego przygotowani. W końcu czasem wymiary luk mogą znacznie odbiegać od pewnych, przyjętych standardów. Jednak na pewno nie zrobi nam to większej różnicy, gdy będziemy musieli dopłacić te kilkadziesiąt złotych. A dzięki temu uzyskamy idealną dla nas wysokość oraz szerokość danych drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych.

Cena może zależeć tutaj również od grubości takich drzwi na wymiar. Standardowa grubość to mniej więcej 43 mm. No i za taki element zapłacimy zwykle najmniej. Czasem warto zainwestować jednak w nieco droższe drzwi, bo na tym może sporo zyskać prezencja całego domu.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz