Jak odbywa się skup oleju?

Jak odbywa się skup oleju?Skup oleju jest miejscem, gdzie gromadzi się zużyty olej samochodowy i spożywczy. Służą do tego specjalne pojemniki. Żeby takie były napełnianie organizuje się odbiór zużytego oleju. Ten jest możliwy dzięki specjalnym cysternom.

One w wyznaczone dni odwiedzają punkty, gdzie taki olej się gromadzi. Są nimi warsztaty mechaniczne. Tutaj zbierany jest olej silnikowy, który pozostaje w nich po wymianie olejów w silnikach samochodowych. Niekiedy w takich miejscach przyjmuje się też zużyty olej od osób, które samodzielnie dokonują takich wymian. Im raczej nie opłaca się szukać punktu skupu oleju, więc wolą zapłacić mechanikowi, żeby taki olej on od nich wziął. Czasem mechanicy nie pobierają oni opłat za to.

 Ceny zużytego oleju

Choć za zużyty olej nie dostaje się kokosów, to ludzie oddają taki na skup chętnie. Tym bardziej ci, których działalność przyczynia się do tego, że ten olej gromadzi siew sporych ilościach. Odbiór zużytego oleju jest też konieczny w przypadku wszystkich restauracji. Tam, gdzie się smaży lub piecze w dużych ilościach, olej spożywczy też przepala się w znaczących ilościach. I nie ma w tym nic dziwnego. Taki zużyty olej oddaje się wtedy na skup oleju. Odbiory takie organizowane są systematycznie, bo przecież na danej porcji oleju nie można smażyć tygodniami. Taki tłuszcz psuje się i jedzenie smażone na starym tłuszczu na pewno nie przysporzy restauracji klientów i zainteresowania.

Odbiór oleju

Odbiór oleju spożywczego odbywa się innymi samochodami niż odbiór oleju silnikowego. Nie miesza się ich, bo wykorzystuje się je w różnych celach, a domycie takiej cysterny jest raczej niemożliwe. Dlatego inne samochody odbierają olej spożywczy, a inne samochodowy. Terminy takich odbiorów oczywiście mogą się pokrywać, choć wydaje się, że odbiór zużytego oleju spożywczego następuje jednak dużo częściej. Taki używa się w większych ilościach. Choć nie brakuje i takich mechaników, którzy mają wielu klientów i w ciągu tygodnia czy dwóch są w stanie zgromadzić kilka beczek zużytego oleju silnikowego. Najczęściej są to takie warsztaty, które współpracują ze sklepami, które sprzedają oleje silnikowe.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz