Jak oświetlić schody

W podstawowej charakterystyce oświetlenia schodów można wyróżnić trzy główne rodzaje światła.

Są to: Oświetlenie górne, zwane też centralnym, które rozświetla schody z sufitu lub z górnych części ścian, są to lampy wiszące, plafony oraz kinkiety. Takie oświetlenie wykorzystywane jest głównie w domowych „godzinach szczytu”, kiedy domownicy często korzystają ze schodów, a gaszenie światła często nie ma sensu, szczególnie jeśli korzystamy z żarówek energooszczędnych. Takie oświetlenie ma też bardzo ważną zaletę, jaką jest funkcja dekoracyjna. Pięknie zdobiony żyrandol Princess (zobacz) czy kinkiet Emilia (zobacz) z dekoracyjnym kloszem są nie tylko elementem oświetlenia, ale też częścią dekoracji wnętrza. To szczególnie ważne na schodach, gdzie możliwość dekoracji jest mocno ograniczona.

Na schody okrągłe, gdzie przestrzeń pomiędzy barierkami zostaje pusta, warto wybrać lampę wiszącą z kloszami zamontowanymi na planie koła, taką jak Seymour , taka lampa z pewnością przekuje uwagę każdego.

Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz