Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?Po zimie nasze włosy bardzo często są osłabione, zaczynają wypadać.

Co możemy zrobić, aby zapobiec wypadaniu włosów?

Kuracja odżywcza

 

Cechą charakterystyczną osłabionych włosów jest nieszczelna naturalna osłonka orz rozchylone łuski. Takie włosy są bardziej narażone na działanie wolnych rodników i promienie VU. Łatwo więc ulegają zniszczeniu i zaczynają wypadać. Aby je wzmocnić zastosujmy kurację wzmacniającą. Bardzo nam się przyda odżywka na wypadanie włosów, przykładowo marki Biotebal (więcej tu). Stosujemy ją po każdym umyciu włosów. Dodatkowo, aby kuracja była jeszcze bardziej skuteczna, sięgamy po regenerujące maski do włosów. Maska powinna zawierać następujące składniki: ceramidy, proteiny, woski i keratynę.

Czego jeszcze potrzebują nasze włosy?

 

Będą miękkie i jedwabiste, jeśli nie będą przesuszone. Odżywka na wypadanie włosów plus maska regenerująca to zbyt mało. Po zimie włosy potrzebują także nawilżania. Aby zapobiec przesuszaniu się włosów oprócz odżywki na wypadanie stosujemy więc także odżywkę, która ją nawilży. Stosujemy ją w te dni, kiedy nie korzystamy z odżywki na wypadanie włosów. Odżywka nawilżająca do włosów powinna w swoim składzie zawierać między innymi proteiny. W celu wzmocnienia włosów możemy sięgnąć także po sposoby polecane przez nasze babcie. To przede wszystkim ziołowe płukanki. Do wzmocnienia włosów polecane są płukanki z pokrzywy lub skrzypu polnego. Pamiętamy też, że szczotkowanie włosów przez około 2 minuty także zapobiega ich wypadaniu. W trakcie szczotkowania napięta skóra głowy rozluźnia się, następuje także pobudzenie krążenia krwi. Nie szczotkujmy ich jednak zbyt intensywnie, aby nie przyspieszyć wytwarzania sebum. Unikniemy w ten sposób ich szybkiego przetłuszczania się.

Z czego warto zrezygnować?

 

Regenerację włosów przyspieszymy jeśli zrezygnujemy na pewien czas z ich farbowania. Warto także dać im odpocząć od zabiegów stylizacyjnych przy pomocy termoloków, lokówkosuszarki czy lokówki. Nie wskazana jest także trwała oraz rozjaśnianie włosów.

Po zimie nasze włosy są pozbawione blasku i przesuszone. Bardzo często martwi nas też, że zaczynają nadmiernie wypadać. Warto więc zafundować im odbudowującą kurację. Zastanówmy się także czy pewnych modyfikacji nie potrzebuje nasza dieta. Zbyt mała ilość warzyw i owoców w diecie niekorzystnie wpływa na włosy. Dostają zbyt mało składników odżywczych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz