Jak szukać oszczędności na budowie?

Jednym z najpoważniejszych błędów popełnianych na budowie jest zakup tanich materiałów budowlanych. Pomimo wytycznych w projekcie co do jakości materiałów, często kupujemy najtańsze.

Jest to błędne przekonanie, ponieważ niewłaściwy materiał będzie zużywał się szybciej. Parametry pustaków, betonu czy klejów zostały dobrane do wielkości i typu naszego domu. Zmiana materiału na inny może grozić deformacją ścian, a w skrajnych przypadkach zawaleniem się budynku. Jego żywotność będzie o wiele krótsza niż wtedy, kiedy używamy materiałów wysokiej klasy. Wentylacja i odprowadzanie spalin ma ogromne znaczenie.

Należy dobrze zastanowić się nad umiejscowieniem komina, aby zapewnić odpowiedni ciąg.

Komin nie powinien mieć zakrętów i długich kolan. W takich sytuacjach w przewodzie zbiera się dużo sadzy i ciąg zostaje ograniczony. Tak niebezpieczna sytuacja może doprowadzić do wydobywania się czadu z instalacji. Nie mniej ważne jest jego docieplenie, aby nawet podczas niskiego ciśnienia nie było problemu z rozpalaniem czy wentylacją. Podczas murowania ścian muszą zostać spełnione wszelkie zalecenia wykonawcze. Ważne jest rozłożenie właściwej ilości zaprawy murarskiej i stosowanie odpowiedniej szerokości elementów murowych. Nie możemy zapominać o dokładnym łączeniu ścian z elementami budynku. Aby mur był solidny, ważne jest precyzyjne jego wykonanie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz