Jak wybrać elegancki pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać elegancki pierścionek zaręczynowy?Nie ma górnej granicy cenowej dla pierścionków zaręczynowych. Świat znał przypadki, kiedy biżuteria tego typu warta była nawet kilkadziesiąt milionów. W tych kategoriach trudno traktować je tylko i wyłącznie jako pierścionek i stają się swoistą lokatą kapitału. Dla przeciętnego zjadacza chleba pierścionki zaręczynowe w takiej cenie są oczywiście poza zasięgiem. Już problemem bywa spełnienie zasady, że pierścionek powinien być warty trzem pensjom. Na szczęście współcześnie możemy bez trudu znaleźć biżuterie w cenie trzystu – czterystu złotych, której nie powstydzi się żadna kobieta.

Zanim udamy się na zakupy pomyszkujmy nieco w szafkach naszej przyszłej małżonki i zorientujmy się jaką biżuterie nosi na co dzień. Pierścionek powinien być dobrany pod aktualne gusta wybranki i posiadaną przez nią biżuterię. Jeżeli gustuje w złocie to srebrny pierścionek będzie wyglądał na ręku po prostu źle. Jeśli jest wielbicielką błyskotek to nowa biżuteria powinna być zachowana w tej samej stylizacji. Z kolei bogato zdobiony pierścionek z dużym kamieniem nie pasuje do klasycznego, tradycyjnego stylu. Kupując zaręczynową ozdobę musimy pamiętać o obrączce ślubnej. Te elementy muszą do siebie pasować bo najpewniej będą noszone na sąsiadujących palcach. Dopasowanie powinno dotyczyć nie tylko wzoru i motywu ale też materiału z jakiego wykonana jest biżuteria.

Od lat niekwestionowanym numerem jeden jest żółte złoto z diamentem – przykłady zobaczyć możemy pod adresem . Tego typu pierścionek kupimy już za czterysta złotych. Równie efektowne ale nieco tańsze będzie złoto wysadzane sześciennymi cyrkoniami. Dużą popularnością cieszy się też tak zwany chaton. To pierścionek z jednym prostym brylantem, który jest umieszczony w oprawie z żółtego lub białego złota. W podobnej cenie kupimy pierścionki asymetryczne, które mają falistą strukturę, na której umieszcza się kilka różnokolorowych kamyczków. Dla wielu pań olbrzymie znaczenie ma wybór kamienia umiejscowionego w pierścionku. Każdy z nich ma inną symbolikę i przywołuje rozmaite skojarzenia. Diament uznawany jest za symbol trwałości i nierozerwalności związku. Wynika to z tego, że jest najtwardszym znanym minerałem. Szafir z kolei ma chronić użytkownika przed nędzą i głupotę. W kontekście związku małżeńskiego symbolizuje partnerstwo i przyjaźń. Zupełnie inne znaczenie ma rubin, który symbolizuje namiętność, rozkosz i miłość. To też oznaka walki i witalności. Szczególnie ceniony był wśród kochanków i jest zaliczany do odważnych ozdób. Ma chronić małżonków od zdrady, oszustwa i poniżenia. Całkowitym przeciwieństwem jest szmaragd, który działa kojąco, łagodzi podrażnienia i uznawany jest za kamień miły ludziom i bogu. Wedle powszechnie panujących sądów nie powinniśmy wybierać pierścionka zaręczynowego z perłą. Ma ona przynosić ból i cierpienie.

Alternatywą wobec pierścionków może być inny typ biżuterii w postaci łańcuszka czy kolczyków. Niektóre kobiety po prostu nie noszą biżuterii na ręku i nawet najbardziej klasyczna obrączka będzie w tym wypadku nie lada kłopotem. To rozwiązanie także dla tych pań, które odwrotnie posiadają bogatą kolekcje biżuterii i pierścionek nawet najpiękniejszy i okazały zniknie wśród innych świecidełek. Coraz częstszą praktyką jest szukaniem pierścionków oryginalnych, awangardowych, które będą wyraźnie wyróżniać się w wśród innych tego typu ozdób. Powinniśmy tylko pamiętać, że pierścionki zaręczynowe będą z nami przez całe lata. To co nam się wydaje zabawne i adekwatne w wieku lat dwudziestu, za kolejne dwadzieścia lat będzie śmieszne i infantylne.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz