Jak wybrać lampę podłogową?

Jak wybrać lampę podłogową?Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w naszych pomieszczeniach. Dzięki niemu można zyskać najlepsze warunki do pracy i wypoczynku, ale można także optycznie powiększyć wnętrze lub zaakcentować jakąś modną dekorację. Jeśli szukamy pomysłu na odmianę pomieszczeń, to zmiana żyrandoli i lamp może naprawdę wiele zdziałać. Jakie zatem produkty są teraz najmodniejsze?Jeśli chodzi o obowiązujące trendy, to królują w nich lampy podłogowe nowoczesne. Są one dostępne w praktycznie każdym sklepie oświetleniowym i można je dopasować do wielu aranżacji. Jak wybrać lampę podłogową?

Długość wysięgnika

Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy zaaranżować miły kącik do pracy w salonie, to zwracajmy uwagę na lampy z długimi wysięgnikami. Te, które dają możliwość regulacji kąta padania światła, będą strzałem w dziesiątkę. A jeśli mamy wnętrze w stylu modernistycznym, to szukając lampy przyjrzyjmy się produktom o surowym designie. W takich wnętrzach sprawdzą się metalowe klosze i lampy na wygiętych ramionach. Z kolei do sypialni lepszym rozwiązaniem będą produkty w stylu prowansalskim lub o charakterze glamour. Klosze takich lamp są przeważnie bardzo dekoracyjne. Abażury mogą być pokryte różnymi materiałami, a ich kolory mogą współgrać z tekstyliami w sypialni. Wybór jest bardzo bogaty:

Design i funkcjonalność

Design lampy podłogowej będzie miał bardzo duże znaczenie. Lampa postawiona w rogu pomieszczenia być może nie będzie głównym bohaterem wnętrza, ale produkt w nowoczesnym wydaniu na pewno zwróci na siebie uwagę. Jeśli zaś chodzi o parametry techniczne, to podczas takich zakupów należy zwracać uwagę na długość kabla, sposób włączania i możliwości regulacji wysokości ramienia. Nie bez znaczenia będzie także wybór dobrej żarówki. Jeżeli lampa ma stanąć w gabinecie, to wybierajmy zimne barwy światła o dużej mocy. Jeżeli jednak wolimy uzyskać bardziej przytulny efekt, to ciepłe światło będzie najlepszym wyborem.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz