Jak wybrać okno?

Jak wybrać oknoWyborem okien nie trzeba martwić się zbyt wcześnie. W początkowej fazie budowania domu należy jednak zaznajomić się z parametrami technicznymi planowanych okien, ponieważ tego rodzaju informacje raczej już powinny zostać uwzględnione w projekcie technicznym. Zamawianiem konkretnych okien trzeba się zająć, gdy dom ma już dach, a w całości obiektu trwają tak zwane prace wykończeniowe. Zgłaszając się do firmy produkującej okna trzeba być wyposażonym już w odpowiednią wiedzę oraz przygotować się na sporo pytań, jeśli dana firma ceni sobie profesjonalizm i fachowe podejście do swoich produktów oraz do klienta.

Precyzyjne wymiary

Przede wszystkim trzeba mieć precyzyjnie wymierzone otwory, w których potem mają zostać zamontowane okna. Trzeba też się zdecydować na profile okienne, rodzaje szyb, rodzaje okuć oraz cały szereg dodatków. Dlatego warto być zdecydowanym czego właściwie wymagamy od swoich przyszłych okien. Ułatwi to pracę sprzedawcy, a nam umili proces zakupu. Oczywiście najczęściej wybór pada na znane wszystkim okna PCV. W przypadku okna PCV cennik wcale nie wygląda tak strasznie, ponieważ powstało już wiele rodzajów nowszych okien, dlatego ceny okien PCV na przełomie ostatnich lat spadły nieco.

Piękne czy ekonomiczne

Często w firmie okiennej wystarczy pokazać projekt domu, a odpowiedni fachowiec będzie już wiedział jakie rodzaje okien będą najlepsze do naszego domu. Dlatego przy takich wizytach wartą mieć przy sobie kopię projektu technicznego domu. Wybierając okno trzeba też ustalić co się dla nas najbardziej liczy. Jedni chcą, by ich okna wyglądały po prostu pięknie, inni skupiają się na bezpieczeństwie, czyli wybierają okno z systemami antywłamaniowymi, z kolei inni myślą w sposób ekonomiczny i stawiają na zakup okien o wysokim czynniku termoizolacyjnym. Prawda jest taka, że wybór nie jest w sumie niczym ograniczony i można w takich produktach wybierać dowoli, wybierając elementy, systemy i rozwiązania dogodne i dopasowane do w pełni zindywidualizowanych potrzeb, co jest ogromną zaletą dzisiejszego rynku okien.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz