Jak wygląda droga paczki od nadawcy do odbiorcy?

Jak wygląda droga paczki od nadawcy do odbiorcy?Z dnia na dzień powstaje coraz więcej firm kurierskich, ponieważ coraz większa liczba ludzi korzysta z takich właśnie rozwiązań. Jeszcze kilkanaście lat temu paczki do Polski szły przez bardzo długi czas. Zazwyczaj odbywało się to albo transportem morskim, albo też lądowym.

Obecnie jednak dosyć spora część przesyłek transportowana jest drogą powietrzną, dzięki czemu czas oczekiwania na paczkę zmniejszył się o co najmniej połowę. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wygląda droga przesyłki do Polski z innego miejsca na świecie. Biorąc pod uwagę fakt, iż każdego dnia nadawanych jest tysiące, a nawet miliony paczek, dosyć ciekawe jest przede wszystkim to, iż bez problemu każda paczka trafia do rąk adresata. W jaki sposób to wszystko się dzieje?

Sortownia

Paczki zazwyczaj zbierane są do określonej godziny każdego dnia. Następnie trafiają do lokalnych sortowni danej firmy kurierskiej, gdzie też przechodzą wstępną selekcję. Jest to niezwykle istotne przede wszystkim dlatego, aby dana paczka nie była niepotrzebnie transportowana okrężną drogą. Firmom kurierskim bardzo zależy na tym, aby dana paczka w jak najszybszym czasie dotarła do adresata, dlatego też wstępne proces sortowania jest niezwykle istotny.

Taśmociągi

Sortownie zazwyczaj pracują w godzinach nocnych, natomiast w ciągu dnia są zamknięte. To właśnie w nocnych porach samoloty wyładowane stertą przesyłek opuszczają kraj nadania paczki i kierują się do miejsca docelowego. Gdy samolot wyląduje już w miejscu docelowym, paczki zostają rozdzielone i umieszczone na taśmociągach. Każda z paczek posiada specjalny kod paskowy zawierający najpotrzebniejsze informacje o miejscu, do którego przesyłka ma dotrzeć. Taśmociągi mogą mieć długość nawet kilku kilometrów. Dzięki temu nie ma mowy o żadnej pomyłce i paczka z pewnością dotrze tam, gdzie powinna. Gdy już przesyłki zostaną odpowiednio posortowane, trafiają do kurierów i ruszają w swoją ostatnią drogę. Czas oczekiwania na przesyłkę trwa zazwyczaj od 1-2 dni i każda osoba ma możliwość śledzenia trasy jej przejazdu.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz