Jak wziąć kredyt przez Internet?

Coraz więcej spraw w banku można załatwić korzystając z dostępu do Internetu. Możliwe jest założenie jest założenie konta osobistego i lokaty bankowej. Jednak produktami, które z Internetowej oferty banków wybierane są najczęściej są kredyty online.

W jakim banku dostępne są kredyty online?

Wniosek o taki kredyt można złożyć dzisiaj w każdym banku komercyjnym. Zainteresowanie tymi kredytami jest na tyle duże, że wnioski o kredyt online można składać także w bankach spółdzielczych oraz w SKOK-ach. Możliwości ubiegania się o kredyt przez Internet są więc naprawdę bardzo duże.

Jak wygląda składanie wniosku?

To procedura bardzo prosta, z którą poradzi sobie każda osoba, która umie obsługiwać komputer, nie są do tego potrzebne żadne specjalne umiejętności. Jedyna trudność to co najwyżej wybranie banku, który ma najbardziej atrakcyjną ofertę kredytowania. Ale poszukiwania atrakcyjnego kredytu przez Internet możemy sobie ułatwić korzystając z dostępnych w sieci porównywarek kredytów. Przystępując do składnia wniosku za pośrednictwem Internetu przygotujemy sobie dowód osobisty oraz dane naszego pracodawcy. Kredyt przez Internet mogą otrzymać bowiem tylko osoby, które mają ukończone 18 lat i stałe dochody. Wymogiem, który należy spełnić to posiadanie telefonu komórkowego. Jest on niezbędny, gdyż w celu zaakceptowania umowy pożyczki bank prześle na podany we wniosku numer telefonu kod SMS.

Kto dostanie kredyt?

Procedura przyznawania kredytów przez Internet nie odbiega od tej, którą klienci przechodzą składając wniosek w oddziale banku. Dlatego też przed udzieleniem odpowiedzi przyszły kredytobiorca poddawany jest ocenie zdolności kredytowej. Wiarygodność złożonego oświadczenia o wysokości osiąganych zarobków zostanie zweryfikowana bezpośrednio u pracodawcy. Kredyt otrzymają więc tylko te osoby, które posiadają zdolność kredytową. Ale decyzja o przyznaniu kredytu zapada bardzo szybko. Równie szybko pieniądze trafiają na konto. To, że kredyt przez Internet można dostać bardzo szybko to jedna z jego zalet.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz