Jak zaaranżować idealny salon?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w domu każdego z nas. To właśnie w nim spędzamy większość czasu po pracy, kiedy chcemy po prostu nieco odpocząć. Dodatkowo pełni on bardzo ważną funkcję reprezentacyjną. To w salonie przyjmujemy zwykle gości i urządzamy spotkania ze znajomymi, zatem zawsze zależy nam na tym, aby pomieszczenie to prezentowało się jak najlepiej. Trzeba zatem mocno postarać się w czasie aranżowania takiego wnętrza, bowiem uzyskanie w pełni zadowalających efektów nie jest tu wcale takie proste.

W przypadku pomieszczenia takiego jak salon aranżacje i propozycje rozwiązań do wykorzystania są tak ogromnie zróżnicowane, że trzeba niekiedy poświęcić naprawdę sporo czasu na znalezienie dla siebie czegoś rzeczywiście idealnego. Niemniej jednak warto, bowiem jest to doskonała inwestycja, dzięki której będziemy mogli cieszyć się naprawdę świetnym salonem. Obecnie jedną z najpopularniejszych propozycji jest salon w stylu skandynawskim.

Pochodzenie stylu skandynawskiego

Jak sama nazwa wskazuje, styl ten wywodzi się ze Skandynawii, gdzie panuje dość specyficzne podejście do urządzania mieszkań. Mieszkańcy tamtego regionu posiadają przede wszystkim wrodzony szacunek do przyrody oraz do całego otaczającego nas środowiska. Szacunek ów starają się niejako przenieść do własnych mieszkań, tworząc style w dużym stopniu nawiązujące właśnie do środowiska naturalnego. W stylu skandynawskim stawiamy zatem na jak najwięcej naturalnych materiałów – dominuje tutaj drewno oraz kamień.

Drewno i kamień

Stylowa, drewniana podłoga w doskonały sposób dopasuje się do kamiennych elementów, jakimi wykończymy ściany w takim salonie. Meble również powinny być drewniane; stawiamy tu przede wszystkim na wielkie, masywne rzeczy, nierzadko z wieloma zdobieniami. Same ozdoby też są bardzo ważne w stylu skandynawskim.

Najlepiej jest zdecydować się na coś nieco staromodnego, jak obrazki czy stare zdjęcia w pięknych ramkach czy eleganckie wazoniki. W stylu skandynawskim dominują przede wszystkim jasne kolory – biel czy beż. Umiejętnie urządzone wnętrze tego typu może prezentować się naprawdę wspaniale!

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz