Jak zabezpieczyć dach przed zimą?

Choć temperatury ciągle potrafią być wysokie, a wiele liści mocno trzyma się gałęzi drzew, nie oznacza to wcale, że nie powinniśmy zastanowić się nad tym, jak przygotować nasz dach na nadejście zimy. Intensywne opady śniegu, wiatr i marznący deszcz w połączeniu z ujemnymi temperaturami, mogą przecież doprowadzić do jego uszkodzenia, a zimowy remont nie jest przedsięwzięciem ani łatwym, ani tanim.

JAK ZABEZPIECZYĆ DACH PRZED ZIMĄ?


Zleć profesjonalny przegląd

Co do zasady, przez kilka pierwszych lat po ich położeniu, dachówki są w stanie przetrwać bez problemu nawet najsurowszą zimę. Po tym okresie rozwiązania stanowiące część oferty sprawdzonych firm również nie powinny nas rozczarowywać swoją jakością. Nawet one wymagają jednak regularnego kontrolowania stanu, w jakim się znajduje. Coroczny przegląd dachu wykonuje się zawsze przed zimą. Można zrobić to samodzielnie, jeśli jednak nie jest się fachowcem, z pewnością nie zauważy się wszystkich zmian zwłaszcza, jeśli są one stosunkowo drobne. Znacznie lepszym pomysłem jest więc zamówienie profesjonalnej ekipy. Przegląd w jej wydaniu zwykle nie zajmuje więcej niż trzy godziny, jest dokładny, ma przy tym jeszcze jedną zaletę. Gdy zostanie wykryta choćby drobna usterka, fachowcy są w stanie natychmiast ją wyeliminować. Kontrola powinna dotyczyć zwłaszcza tych miejsc, w których gromadzi się najwięcej śniegu oraz przestrzeni, które mogłyby najbardziej ucierpieć pod jego ciężarem.

Zabezpiecz się przed śniegiem

Coraz częściej już podczas montażu dachówek proponuje się nam zróżnicowane zabezpieczenia przeciwśniegowe. Jeśli jednak na tym etapie nie zdecydowaliśmy się na nie, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby decyzję o ich instalacji podjąć przed nastaniem zimy. Możliwości jest zresztą wiele. Dachówka może być zabezpieczona zarówno dzięki balom, belkom oraz płotkom, jak i dzięki specjalnym śniegołapom. Najlepiej instalować zabezpieczenia nad drzwiami wejściowymi do budynku, ich miejsce znajduje się jednak również nad ścieżkami oraz wejściem do garażu, a więc miejscami, w których spadający śnieg byłby szczególnie kłopotliwy.

Więcej ciekawostek o dachach przeczytasz na www.gerardroofs.pl

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz