Jak zarabiać na stronie internetowej?

Jak zarabiać na stronie internetowej?Strona internetowa nie musi na siebie zarabiać – jeżeli traktujemy jej prowadzenie czysto hobbystycznie, ale jeśli zależy nam na pieniądzach, jak najbardziej możemy spróbować. Istnieje sporo rozwiązań, dzięki którym nawet stosunkowo mało popularna strona internetowa będzie mogła zarabiać na siebie. Wiadomo, że nie mówimy o dużych pieniądzach – to zależy od wielu czynników, ale jednak jeżeli ktoś twierdzi, że zarabianie na stronach www nie jest możliwe, jest w bardzo dużym błędzie.

 

Akurat w tym tekście chcielibyśmy polecić zarabianie na programach partnerskich. Przykład – prowadzimy stronę internetową, na której umieszczamy recenzje książek, newsy ze świata literatury, jakieś zapowiedzi, etc. Czyli nasza strona – może blog, skupia wokół siebie społeczność osób, które czytają książki, interesują się literaturą. I co to oznacza?

Sklep internetowy

Ano powinniśmy umieścić linki do sklepu internetowego z książkami (także e-bookami i czytnikami), ponieważ tego typu oferta bardzo interesuje naszych czytelników. Nie jest powiedziane, że każdy będzie chciał klikać w reklamę, nie każdy będzie chciał robić zakupy, ale ktoś tam zawsze zakupy mimo wszystko zrobi. Sami dostaniemy kilka procent od każdego zamówienia – w zależności od warunków jakie oferuje określony program partnerski.

Marketing internetowy

Kilka procent z 20 zł to niewiele, ale jeżeli nasi użytkownicy zrobią zakupy za kilkadziesiąt tysięcy złotych (bardzo optymistyczne założenie), kasa będzie całkiem niezła. Cóż, nie trzeba być specjalistą i znawcą tematyki programów partnerskich, aby zrozumieć, że najbardziej wskazane jest to, abyśmy promowali takie produkty, które są dużym wydatkiem. Dzięki temu nawet mała prowizja może dać nam spory zarobek. Sporo ciekawych informacji o programach partnerskich – szczególnie w kontekście zarobków, można znaleźć pod adresem http://performance360.pl/ile-moze-zarobic-wydawca/ W skrócie – zarabianie na programach partnerskich nie jest trudne, jest jak najbardziej możliwe, ale wiele zależy od tego jaka jest nasza strona.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz