Jak zawsze trafnie dobierać kolczyki?

Jak zawsze trafnie dobierać kolczyki?Choć może się wydawać, że kolczyki są tym elementem biżuterii, którego dobranie jest zadaniem mało skomplikowanym, osoby, które się go podejmowały potwierdzają, że wcale nie musi tak być. W każdej kobiecej szufladzie lub szkatułce z biżuterią znajduje się przynajmniej jedna ich para, która zdaje się nie pasować do żadnej kreacji. Jak zatem uniknąć błędów zwłaszcza, gdy w centrum naszego zainteresowania znajdują się kolczyki z diamentami, o których wiadomo, że są dość drogie?

Po pierwsze – oceń kształt swojej twarzy

Ocena kształtu twarzy może wydawać się skomplikowana, z pewnością jednak będziemy w stanie ją uprościć, jeśli tylko gładko uczeszemy włosy, a następnie zepniemy je z tyłu. Zwykle kształt twarzy dzieli się na owalny, okrągły, kwadratowy i trójkątny i nietrudno domyślić się, że w odniesieniu do każdego z nich zaleca się wybór  nieco innych kolczyków.
Jeśli nasza twarz jest kwadratowa, a tym samym wyróżniamy się ostrymi rysami, przydadzą nam się kolczyki, które będą nie tylko wysmuklać, ale również nieco wydłużać twarz. Tu sprawdzają się łezki, kolczyki w kształcie owali, a także różnej wielkości kule i koła. Jeśli nasz twarz jest z kolei trójkątna, a problemem, z jakim zwykle się borykamy, staje się spiczasty podbródek, dobrym rozwiązaniem będą kolczyki węższe w swojej górnej części, szersze zaś na dole. Dobrze, jeśli takie kolczyki nie będą wychodzić poza linię podbródka, w innym wypadku bowiem mogą dodatkowo podkreślać to, co same uznajemy za mankament.
Bardzo kobieca jest twarz okrągła. Ta pozwala na eksperymentowanie z długością kolczyków, jej właścicielki nie powinny jednak sięgać po kolczyki o owalnych kształtach i po modne ostatnio kółka, te mogą bowiem dodatkowo pogrubiać twarz. Z kolei twarz owalna pozwala na wykorzystywanie dużych form geometrycznych, które sprawią, że stanie się ona jeszcze bardziej wyrazista.

Po drugie – długość włosów

Wybierając kolczyki dobrze jest też dopasować je do naszej ulubionej, czy też najczęściej noszonej fryzury. Jeśli więc nasze włosy są bardzo krótkie, czynnikiem decydującym powinien być kształt, jaki ma nasza twarz. Jeśli jednak mamy włosy średniej długości, tylko taka długość kolczyków będzie sprawdzała się w naszym przypadku. Panie z długimi włosami zdają się mieć największe pole do eksperymentowania, choć zaleca się im, aby miały na uwadze to, jaki kształt ma ich twarz.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz