Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie?

Zakup nowego mieszkania to zawsze ogromny krok na przód dla całej rodziny. Najczęściej taka decyzja poprzedzona jest wieloma dyskusjami i wyliczeniami. W przypadku większości rodzin, konieczny jest bowiem kredyt hipoteczny, aby móc w ogóle myśleć o zakupie mieszkania. Oczywiście, warto posiadać też własne środki i oszczędności, ponieważ większość banków wymaga od swoich klientów dość sporego wkładu własnego. Poza tym, najlepiej ograniczyć wysokość kredytu do minimum i opłacać później niższe raty lub szybko spłacić swoje zobowiązanie i stać się w pełni właścicielem mieszkania.

Wiele osób, które podjęły już decyzję o planowanym zakupie swojego nowego mieszkania, zastanawia się nad tym, jaką nieruchomość wybrać i gdzie jej poszukiwać. Specjaliści polecają przede wszystkim, aby poszukiwania prowadzić w Internecie. Można tam znaleźć bowiem najwięcej ciekawych i aktualnych ofert sprzedaży mieszkań. Niezależnie od tego, czy ma być to nowa nieruchomość w stanie deweloperskim, czy też mieszkanie pochodzące z rynku wtórnego, Internet jest największym źródłem takich informacji.

Oferty dewelopera

Każdy deweloper prowadzi z pewnością swoją własną stronę internetową, na której zamieszcza oferty sprzedaży swoich mieszkań (zobacz TUTAJ). Takie strony są jasne i przejrzyste oraz pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Można zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi planami dewelopera i dopiero wówczas podejmować z nim kontakt. Również osoby sprzedające nieruchomości na rynku wtórnym zamieszczają swoje oferty w Internecie. Najczęściej korzystają ze stron, gdzie istnieje możliwość zamieszczenia ogłoszenia wraz ze zdjęciem. Często na takich witrynach funkcjonują tez praktyczne wyszukiwarki mieszkań, które pozwalają na kategoryzację ofert. Można więc przeglądać jedynie te, które spełniają określone kryteria, na przykład cenę, lokalizację, czy metraż.

Oferty pośredników

Ostatecznie istnieje możliwość skorzystania z pomocy pośrednika do spraw nieruchomości, jednakże trzeba pamiętać o tym, że taka osoba na koniec będzie musiała otrzymać wynagrodzenie, które wcale nie jest niskie. Najczęściej jego wysokość to dziesięć procent wartości mieszkania.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz