Jaki żyrandol wybrać?

Każde wnętrze wymaga odpowiedniego rodzaju oświetlenia. Zdecydowanie najbardziej popularnym źródłem światła w naszych domach są żyrandole. W sklepach jest obecnie tak duży wybór żyrandoli, że wybranie tego idealnego wcale nie jest takie proste. Do wyboru mamy między innymi żyrandole stylowe, jak również te nowoczesne. Te pierwsze to bardzo często żyrandole kryształowe lub mosiężne, które wyróżniają się trwałością i elegancją. Te dwa rodzaje stylowych żyrandoli są dzisiaj bardzo popularne, są więc kupowane wyjątkowo często, mimo ze nie należą do najtańszych. Oprócz stylowych, klasycznych żyrandoli do wyboru mamy także o wiele od nich tańsze żyrandole wykonane z tworzyw sztucznych. Są one łatwe do utrzymania w czystości, dostępne w dużym wyborze kolorów, a ze względu na niską cenę możemy je często wymieniać na nowe. Bardzo efektownie prezentują się także żyrandole szklane. W klasycznie urządzonych wnętrzach sprawdzą się żyrandole drewniane.

Budżet i preferencje

Pojawia się jednak pytanie, który z żyrandoli będzie najbardziej odpowiedni? Na takie pytanie trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wybór żyrandola z jednej strony uzależniony będzie od naszych możliwości finansowych, z drugiej zaś od naszych preferencji. Jeśli budżet nas nie ogranicza, jeżeli stawiamy na klasykę, to z pewnością powinniśmy wybrać stylowy mosiężny lub kryształowy żyrandol. Oba rodzaje żyrandoli sprawdzają się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu vintage, jak i w nowoczesnych wnętrzach. Jeżeli jednak dysponujemy ograniczonym budżetem, możemy wybrać żyrandole w tworzyw sztucznych.

Rozmiar żyrandola

Wybierając żyrandol pamiętajmy, że jego wielkość powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach o małej powierzchni, duży i ciężki żyrandol będzie nas przytłaczał. Z kolei w przestronnym pomieszczeniu zbyt mały żyrandol nie spełni do końca swojej funkcji oświetleniowej, będzie zbyt mały, aby wystarczająco jasno oświetlił całe pomieszczenie.

Dobrze dobrany stanie się dodatkowym elementem dekoracyjnym w naszych mieszkaniach.

Zobacz także narzędzia do szlifowania powierzchni, które przydadzą się do niezbędnych poprawek po montażu żyrandola na suficie https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/narzedzia-do-szlifowania-nawierzchni-umozliwiajace-szlifowanie-i-polerowanie/

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz