Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?W Polsce obowiązkowe jest posiadanie OC, czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jest ono wymagane od kierowcy tak samo, jak posiadanie ważnego przeglądu czy innych dokumentów samochodu. Teraz kierowcy nie mogą już oszukiwać, licząc na to że bez OC nie zostaną złapani na drodze – ubezpieczenie jest rejestrowane w specjalnej bazie, a opóźnienie w jego wypłaceniu powoduje dla kierowców bardzo wysokie kary pieniężne, które mogą nawet przekroczyć wartość samego pojazdu…

Formy ubezpieczeń samochodu

Ubezpieczenia samochodu są dostępne w bardzo szerokiej formie. Można korzystać nie tylko z samego OC, ale również z AC, Assistance, NNW, ochrony zniżek, ubezpieczenia opon czy szyb samochodowych. Wszystko zależy od tego, czego oczekuje dany kierowca. Od zawartości ubezpieczenia zawsze zależy wysokość składek. Jedni kierowcy decydują się na samo ubezpieczenie OC, które kosztuje najmniej. Dla własnego bezpieczeństwa warto dodać do niego NNW czy Assistance, które mogą się okazać bardzo pomocne przy zdarzeniu drogowym. Nowe samochody powinny obowiązkowo posiadać ubezpieczenie AC, które chroni przed uszkodzeniem pojazdu i jest szansą na otrzymanie odszkodowania w wypadku kradzieży samochodu.

Dodatkowe ubezpieczenia

Wszystkie ubezpieczenia dodatkowe zależą od woli samego kierowcy. Ubezpieczenie szyb pozwala na uzyskanie pieniążków w razie jakiegokolwiek uszkodzenia szyby przez siły natury czy działanie osób trzecich. Ubezpieczenie opon może się natomiast okazać pomocne wtedy, gdy złapiemy przysłowiową gumę – takie zdarzenie może dotyczyć każdego, nawet najbardziej ostrożnego kierowcy i są to zjawiska normalne, które mogą się zawsze zdarzyć. Jest wiele osób, które pragną ubezpieczyć się przed takimi niekomfortowymi sytuacjami.

Nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać. Mówi się, że mądry Polak po szkodzie – jeśli nie będziemy mieli żadnego dodatkowego ubezpieczenia to pewnie będziemy sobie pluli później w brodę, gdy nie będziemy mogli liczyć na wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego. Czasem lepiej jest zapłacić niewiele więcej za ubezpieczenie, tym samym kupując sobie święty spokój.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz