Kabina prysznicowa czy wanna,€“ porady

Kabina prysznicowa czy wanna,€“ poradyNa etapie planowania urządzania łazienki stajemy przed wyborem tego czy w łazience pojawić powinna się wanna czy też lepiej kabina prysznicowa. O wiele łatwiej mają te osoby, które posiadają w swoich domach dwie łazienki lub oczywiście te, które miały już wcześniej możliwość korzystania przez pewien czas zarówno z wanny jak i kabiny prysznicowej. Omówmy zatem największe wady oraz zalety tego rodzaju rozwiązań. Po pierwsze kabina prysznicowa to oszczędności. Pomaga w oszczędzaniu wody, której podczas prysznicu zużywa się zdecydowanie mniej niż w przypadku tradycyjnej kąpieli, pomaga także w zaoszczędzaniu miejsca w łazience, ale nie oznacza to że kabinę prysznicową warto jest montować tylko w małych łazienkach. Wręcz przeciwnie, znakomicie może się ona prezentować także w tych większych łazienkach.

Koszty i oszczędności

Koszty instalacji przeciętnej kabiny prysznicowej w łazience także są niższe niż instalacja wanny, ale przygotować się należy na wyższe koszty zakupu baterii, projektowanych specjalnie z myślą o kabinach prysznicowych. Czy to oznacza, że kabiny prysznicowe mają tylko same zalety ? Oczywiście że nie, do najbardziej oczywistych wad zaliczymy to, że są one mniej wygodne oraz mniej funkcjonalne niż wanny. Korzystając z wanny także można wziąć prysznic, natomiast kabina prysznicowa ma już pod tym względem funkcjonalność trochę bardziej ograniczoną.

Czyszczenie i pielęgnacja

Do innych wad zaliczmy także to, że kabinę prysznicową w przeciwieństwie do wanny nieco trudniej jest utrzymać w należytej czystości, osobno czyścić należy sam brodzik, który czyścimy tak samo jak wannę, inaczej natomiast drzwiczki kabiny prysznicowej, zadbać należy praktycznie zawsze aby po prysznicu możliwie szybo usunąć wodę z drzwiczek kabiny prysznicowej, najlepiej wykorzystując do tego specjalne urządzenie, przypominające to, którym czyścimy szyby w swoich samochodach. Swego czasu panowała nawet pewna moda na kabiny prysznicowe właśnie, które wybierane były o wiele chętniej niż wanny, dzisiaj wybór ten nie jest już wcale taki oczywisty. Nawet w nowo budowanych budynkach developer może dać kupującym w tej kwestii wybór.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz