Kantor internetowy: czy warto korzystać z jego usług?

Kantor internetowy: czy warto korzystać z jego usług?

30-40 lat temu osoby, które chciały legalnie kupić lub sprzedać w Polsce obcą walutę mogły to zrobić tylko w banku. Później pojawiły się także kantory należące do banków lub osób prywatnych.

Z usług prywatnych kantorów korzystano bardzo chętnie, gdyż bardzo często kurs wymiany walut był bardziej korzystny niż w kantorze należącym do banku. Kiedy dostęp do internetu stał się powszechny wyrosła im konkurencja w postaci kantorów internetowych.

Kantor internetowy to komfortowy sposób, gdy chcemy wymienić złotówki na obcą walutę bardzo szybko

Transakcje dokonywane w kantorach internetowych są także bezpieczne. Transakcje dokonywane są wyłącznie przez zarejestrowanych klientów. Nad bezpieczeństwem kantorów, które mają bankowy kapitał czuwa Komisja Nadzoru Bankowego. Właściciele kantorów internetowych nie oszukują swoich klientów. Ta działalność jest przecież podstawą ich utrzymywania, nie mogą pozwolić sobie na tracenie klientów przez nierzetelną obsługę. Na wymianie walut w kantorze internetowym można także zaoszczędzić. Spread walutowy w kantorach internetowych jest niższy niż w tych tradycyjnych. Jest także o wiele niższy niż w bankach. Gdy wymieniamy niewielką kwotę, zaoszczędzimy niewiele. Ale przy dużych kwotach będą to już naprawdę bardzo duże oszczędności. Różnice w spreadzie pomiędzy bankami, kantorami stacjonarnymi a internetowymi są na tyle duże, że z ich usług bardzo często korzystają osoby, które kilka lat temu zdecydowały się na kredyt we frankach szwajcarskich.

Wymieniając walutę w kantorze internetowym mogą sporo zaoszczędzić na racie kredytu

Więcej na https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/e-fx-wymiana-walut/e-fx-wymiana-walut.html

Warunkiem koniecznym, który umożliwi wymianę waluty w kantorze internetowym jest posiadanie dwóch rachunków osobistych. Jeden z nich jest prowadzony w złotówkach, drugi w obcej walucie. Transakcje mają formę bezgotówkową, stąd konieczność założenia dwóch kont osobistych.

Z usług kantorów internetowych korzysta coraz więcej osób. To bezpieczna i szybka możliwość wymiany złotówek na dolary czy euro. Do tego na transakcji można sporo zaoszczędzić.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz