Kantory internetowe – wszystko, co musisz wiedzieć

Kantory internetowe - wszystko, co musisz wiedzieć Klienci wykorzystują kantor online w rozmaitych celach: jedni potrzebują gotówki na wyjazd za granicę, inni próbują ułatwić sobie dzięki nim spłatę kredytu w obcej walucie, jeszcze inni – próbują traktować je jako inwestycję. Jedno jest pewne – dzięki nim możemy oszczędzić swój czas i pieniądze.

Odkąd w 2011r. weszła w życie tzw. ustawa antyspreadowa, która umożliwiła spłacanie kredytów w obcej walucie według kursów niezależnych od banków, rozpoczął się wielki „boom” na kantory online. W tym momencie szacuje się, że w internecie odbywa się dwadzieścia procent wszystkich wymian walut w Polsce, podczas których obraca się łącznie kwotą 30 mld rocznie. Oferowane przez internetowe platformy korzystne kursy wymiany spowodowały, że kantory stacjonarne powoli tracą swoich klientów, ponieważ w sieci można oszczędzić kilkadziesiąt, a nawet – kilkaset złotych w przypadku dużych kwot.

Świadomość polaków

W przeciągu ostatnich kilku lat wzrosła również świadomość Polaków, jeśli chodzi o zakupy przez internet. Na skutego tego zjawiska, zarówno w sklepach, jak i na portalach wymiany walut, pojawiło się wiele możliwości, które mają na celu ułatwienie klientom różnych transakcji, np. poprzez dowóz wymienionej gotówki kurierem do domu. Ponadto, istotna jest również szybkość przeprowadzanych transakcji: w sieci może nam to zająć zaledwie kilka minut.

Kantor internetowy

W internecie możemy znaleźć dwa rodzaje e-kantorów. Pierwszy z nich prowadzony jest przez banki, drugi zaś – przez osoby prywatne. Warto zauważyć, że w tym momencie kantory należące do banków mają coraz bardziej korzystne i elastyczne warunki dla swoich klientów. Jeszcze do niedawna, ażeby skorzystać z ich usług, trzeba było mieć konto w konkretnym banku. Obecnie to się powoli zmienia. Aby upewnić się, czy wybrany przez nas kantor działa legalnie, należy poszukać informacji o adresie firmy, numer jej telefonu kontaktowego, a także KRS / NIP / REGON, które będą potrzebne, jeśli będziemy chcieli sprawdzić, czy firma istnieje w Krajowym Rejestrze Sądowniczym.

Więcej na: http://www.rkantor.com/produkty/kantor

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz