Kiedy bank odmówi nam kredytu?

Kiedy bank odmówi nam kredytu?Pożyczka gotówkowa to narzędzie finansowe, z którego rocznie korzystają miliony Polaków. Szacuje się, że nawet ośmiu na dziesięciu klientów banku brało kiedykolwiek kredyt gotówkowy. Niestety nie każdy z nas taki kredyt otrzyma.

Braki w dokumentach

Zasadniczym powodem, dla którego nie zostanie nam przyznana pożyczka gotówkowa, jest brak podstawowych dokumentów. Nie możemy na przykład wnioskować o kredyt, jeśli nie posiadamy żadnego dokumentu tożsamości lub nie jesteśmy obywatelem Polski. Bank nie udzieli bowiem kredytu nikomu, kogo nie jest w stanie zidentyfikować i sprawdzić jego historii kredytowej. Nie możemy też liczyć na pieniądze, jeżeli nie umiemy dostarczyć do banku dokumentów, które jednoznacznie świadczą, że zarabiamy na tyle dużo, żeby bez problemu zwrócić pożyczone pieniądze w terminie określonym przez bank. Brak zaświadczenia o zarobkach to dla banku sygnał, że pieniądze, które nam przekaże, mimo weryfikacji danych, mogą do niego nie wrócić. W tym przypadku niestety możemy skorzystać tylko z pomocy instytucji pożyczkowych, które udzielają pożyczek na dowód osobisty i choć co prawda nie wymagają od nas potwierdzenia naszych dochodów, to warunki, na jakich otrzymujemy środki finansowe, są dużo gorsze niż banku.

Zadłużenie

Bank może też nam odmówić kredytu, jeśli uzna, że nasze zadłużenie jest tak duże, że nie będziemy w stanie mimo deklarowanych i poświadczonych zarobków go spłacić. Z odmową spotkają się tu zatem te osoby, które mają już kredyty w innych bankach lub posiadają zadłużone karty kredytowe. Jeśli więc suma zobowiązań, przekracza nasze zarobki, to bank nie chcąc ryzykować, odmówi nam kredytu. Jeszcze inną sytuacją jest taka, gdzie nasze personalia zostały wpisane na listę dłużników. Dzieje się tak, gdy uchylamy się od płacenia swoich zobowiązań lub na skutek splotu nieszczęśliwych okoliczności nie jesteśmy w stanie tego robić. Wtedy bank lub inna instytucja finansowa po rozpoczęciu windykacji, wpisuje nasze nazwisko na listę osób zadłużonych. Taki wpis niestety, skutecznie pozbawi nas nadziei na pożyczkę.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz