Klasycznie, czy nowocześnie – jak urządzić mieszkanie?

Urządzanie mieszkania to bardzo przyjemna czynność, ale też wymagająca dużego zaangażowania od nas. Aby efekt końcowy był zadowalający, musimy najpierw się troszkę pomęczyć, przede wszystkim wszystko przemyśleć.

Należy sporządzić plan, zgodnie z którym będziemy realizować swoje projekty. Przede wszystkim należy dokonać wyboru, czy urządzamy nasze mieszkanie według klasycznych zasad, czy też stawiamy na nowoczesność.

Wybierz styl dla siebie

Będzie miało to zasadniczy wpływ na nasze zakupy. Jeżeli postawimy na klasykę, to tak należy skomponować całość, aby wszystkie elementy we wnętrzu ze sobą konweniowały i nadały całości charakter powagi i dostojeństwa. Klasycyzm to powaga i harmonia, żadnych ekstrawagancji. Piękna lampa wisząca u sufitu, oświetlająca całość swym ciepłym blaskiem, nada wnętrzu niewątpliwie powagi. Dzisiaj modne są lampy imitujące kryształowe żyrandole. Można znaleźć naprawdę ciekawe i eleganckie modele. Meble na wysoki połysk, skórzana sofa, stół z odpowiednią ilością krzeseł pokrytych skórą i piękna, kryształowa lampa wisząca – efekt murowany.

Projektuj i aranżuj

Klasycznie, czy nowocześnie - jak urządzić mieszkanie?Jeżeli natomiast marzy nam się wnętrze nowoczesne i niebanalne, to zdecydowanie możemy trochę poszaleć. Projektowanie i aranżowanie takich wnętrz musi jednak podlegać pewnym rygorom. Nie chcemy przecież mieszkać w jakimś muzeum sztuki współczesnej, tylko w wygodnym, acz niepowtarzalnym, mieszkaniu. Dlatego warto zacząć od oświetlenia. Wybór jest duży. Nowoczesne lampy sufitowe mają tak oryginalne kształty i są wytwarzane z tak różnych materiałów, że jest z czego wybierać. Można je dobrać do koloru ścian, albo do koloru mebli. Pamiętajmy, że współczesne trendy w aranżacji wnętrz pozwalają na kolorową rewolucję, wszystko jednak z umiarem. Nie można zapominać, że urządzamy mieszkanie na lata, a nie na miesiąc. Wnętrze ma być ciekawe i niebanalne, ale jednak przede wszystkim ma spełniać funkcjonalną rolę, mamy w nim mieszkać i czuć się dobrze. Kiedy dokonamy już wyboru – klasycznie, czy też nowocześnie, przystąpmy do projektowania i dobrze się przy tym bawmy.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz