Konieczność dostarczania posiłków profilaktycznych

Konieczność dostarczania posiłków profilaktycznychNa rynku istnieją okresy bądź też branże, w których posiłki profilaktyczne są zapewnione prawnie pracownikom. Jest wiele kontrowersji i niejasności na ten temat, jednak kilka faktów można ustalić już dzisiaj. Oczywiście w specyficznych sytuacjach wymagania mogą się zmienić, ponieważ tak naprawdę czasami to ludzie umawiają się na takie posiłki, przedstawiciele związków zawodowych wywalczają inne prawa, niż te, które mają zapewnione w ustawie.

Obowiązek pracodawcy

Jednak generalnie można powiedzieć o tym, że pracodawcy muszą zapewnić pracownikom napoje oraz jedzenie w trudnych warunkach pracy. Warto jest dokładnie poznać takie wymagania prawne. Na przykład w lecie, kiedy ktoś pracuje w piekarni bądź też kuchni, powinien dostawać darmową wodę. Na budowie w trakcie trwania zimy przy ciężkich pracach niezbędne okażą się ciepłe posiłki. Prawo pracy mówi, że tego typu działania są niezbędne, ponieważ pozwalają na bezpieczną pracę. Co ciekawe, ustawa określa również to, jakie mają być to posiłki. Dzisiaj możemy na przykład zobaczyć, że musi być to danie gorące, jeśli jednak nie mamy możliwości dostarczania jedzenia, trzeba będzie dostarczyć inne sposoby na przyjmowanie posiłków.

Catering

Chyba najbardziej wygodną formę stanowią różnorodne usługi cateringowe, które są niesamowicie wygodne dla pracodawcy i pomagają w ten sposób efektywnie radzić sobie z tym obowiązkiem. Jeśli podczas zmiany roboczej wysiłek energetyczny mężczyzny wyniesie powyżej 2000 kcal, lub kobiety wyniesie powyżej 1100 kcal, albo też, gdy w pomieszczeniach zamkniętych będzie to odpowiednio 1500 i 1000 to niezbędny będzie taki posiłek. Dodatkowo warto jest wiedzieć o tym, że w przypadku niskich temperatur również jesteśmy zobowiązani na dostarczanie pożywienia. Warto jest również sprawdzić kwestię podatków, która często może nam dawać profity, jeśli wykorzystamy odpowiednie formy zwrotów. Na pewno warto jest pamiętać o tym, że obecnie jesteśmy w stanie niesamowicie szybko sprawdzić, które sposoby na dostarczanie posiłków profilaktycznych będzie można wpisać w koszta. Na przykład potwierdzone działania firmy cateringowej są chyba najlepszym sposobem na załatwienie tego obowiązku – idealne połączenie tanich rozwiązań z oszczędnością czasu pracodawcy.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz