Kontroluj zgryz swojego dziecka

Kontroluj zgryz swojego dzieckaKrzywe zęby u naszego dziecka mogą doprowadzić do wielu poważnych konsekwencji. Jak więc można ich unikać najłatwiej? Oczywiście pewne symptomy krzywego zgryzu będą dla nas bardzo szybko widoczne, jednak są takie objawy, które może zobaczyć doświadczony profesjonalista. Właśnie dlatego warto jest skorzystać z usług osób, które mają w tym temacie spore doświadczeniem.

Kontrole stanu zdrowia zębów

Kontrolne wizyty u ortodonty dziecięcego to podstawa zdrowego zgryzu, gdyż o wiele łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć. Warto jest uświadomić sobie, jakie są konsekwencje lekceważenia tego bardzo groźnego problemu. Przede wszystkim zbyt ściśnięte zęby prowadzą do rozwoju paradontozy, ponieważ takie środowisko sprzyja rozwojowi bakterii. Zapalenie dziąseł jest wtedy pierwszym symptomem choroby. Warto jest więc pamiętać o tym, że takie objawy nie koniecznie oznaczają okresowe przeziębienie u dziecka, ale mogą mieć znacznie głębszą przyczynę. Ostre zapalenia przyzębia mogą prowadzić nawet do zaniku kości oraz utraty zębów! Absolutnie nie możemy tego zrobić naszemu dziecku! Konieczna będzie profilaktyka. Ortodontyczne leczenie, to nie tylko prostowanie zębów, ale również leczenie wad zgryzu.

Kiedy zacząć chodzić z dzieckiem do dentysty

Trzeba wiedzieć o tym, że dziecko, które ma już około 2-3 lata powinno przejść pierwszą wizytę u ortodonty. Wtedy będzie wiadomo, w jakim stanie jest jego uzębienie, jak się rozwija i jakie są prognozy. Czy dziecko będzie zadowolone z takiego leczenia? Warto jest sobie uświadomić, że na przykład stosując aparat nazębny, jego życie i nawyki się zmienią. Być może nie będzie ono zadowolone z nowego wyglądu swojego uśmiechu, jednak musimy pamiętać o tym, że w ten sposób jesteśmy w stanie szybciej złagodzić skutki krzywego uzębienia, w przyszłości na pewno będzie to miało niesamowicie istotne konsekwencje – brak poważnych chorób, piękny uśmiech, zdrowy zgryz. Ortodonta dziecięcy to specjalista, który na pewno będzie bardzo ważnym lekarzem w życiu twojego dziecka. Aby znaleźć profesjonalistów, wystarczy poszukać opinii innych osób w sieci.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz