Korzyści wynikające z posiadania sejfu w domu

Korzyści wynikające z posiadania sejfu w domu

Domowe sejfy są coraz popularniejsze na polskim rynku. Posiadanie takiej tajnej i dobrze zabezpieczonej skrytki w domu daje szereg korzyści. Wśród tych najważniejszych należy wymienić przede wszystkim zwiększony poziom bezpieczeństwa. Sejfy domowe dają również wymierne korzyści finansowe. Zakup konkretnego modelu sejfu należy rozważyć pod kątem jego klasy bezpieczeństwa oraz posiadanych certyfikatów. Cena powinna stanowić kwestię drugorzędną, choć warto zaznaczyć, że podstawowe modele można dostać już za kilkaset złotych.

Kiedy sejf w domu wymagany jest przepisami prawa?
Istnieją sytuacje w których posiadanie sejfu nie jest dobrowolnym wyborem, ale koniecznością wynikającą z przepisów polskiego prawa. Taka konieczność występuje na przykład w momencie posiadania broni palnej. Według przepisów prawa broń palna powinna być przechowywana w miejscu niedostępnym dla osób postronnych. Najlepszym miejscem na trzymanie broni jest więc domowy sejf zabezpieczony zamkiem elektronicznym. Alternatywą dla sejfu może być w tym przypadku metalowa kasetka zamykana na klucz.

Cenne przedmioty i wartościowe dokumenty

Solidny sejf to również miejsce, w którym spokojnie można przechowywać większą ilość gotówki, złoto czy ważne dokumenty. Domowe sejfy służą zarówno do użytku codziennego jak i przy dłuższych wyjazdach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli – niektóre z nich oprócz ryglowanego zamka posiadają również system elektronicznego sterowania. Im solidniejszy będzie sejf tym trudniej będzie się złodziejowi dostać do jego zawartości. Sprawdź różne sejfy na stronie https://www.saffort.pl/sejfy-domowe

Sejfy a kwestia ubezpieczenia nieruchomości

Posiadanie sejfu w domu może okazać się również cennym argumentem podczas negocjowania ceny ubezpieczenia nieruchomości. Wiele firm ubezpieczeniowych wyceniając polisę przywiązuje znaczną uwagę do dodatkowych systemów zabezpieczających. Montaż sejfu w tym przypadku może przynieść znaczne korzyści finansowe.

Gdzie najlepiej umieścić w domu sejf?

Aby sejf spełniał doskonale swoją rolę powinien być zamontowany w niewidocznym miejscu o istnieniu, którego nikt poza domownikami nie będzie wiedział. W ramach zwiększenia poziomu bezpieczeństwa warto przy montażu sejfu zastosować dodatkowe zbrojenia iw ścianach. W tym zakresie istnieje wiele innowacyjnych rozwiązań.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz