Łazienka w odcieniach świeżości

Łazienka w odcieniach świeżościKażdy posiadacz „czterech kątów” chciałby tak je zaaranżować, by były funkcjonalne oraz cieszyły oko. Na stronach internetowych oraz w czasopismach mnóstwo rożnych projektów, którymi można się zainspirować oraz ciekawych rozwiązań, które pomogą nam zagospodarować przestrzeń, zwłaszcza tę małą.

Jaka farba do łatwo brudzących się pomieszczeń?

Z pewnością najwięcej problemów dostarcza urządzanie kuchni i łazienki. To przecież takie pomieszczenia w domu, które spełniają bardzo konkretne funkcje, a użyteczne ich zaplanowanie z pewnością przełoży się na komfort mieszkania. Najprostszym remontem, jaki można wykonać w gotowym już mieszkaniu jest odświeżenie ścian albo zabawa barwami tak, by nadać powierzchniom i przestrzeni nową jakość.

Dla pomieszczeń takich jak łazienka i kuchnia najlepsza będzie farba zmywalna do ścian, którą nabędziemy w wielu przepięknych kolorach, a dzięki jej zastosowaniu łatwo będzie o utrzymanie porządku w tych wnętrzach. Warto też by była to farba wodoodporna, dzięki czemu wilgoć i pleśń nie będzie mogła się łatwo rozwinąć. Pamiętajmy też o zasadzie, że do niewielkich wnętrz lepiej sprawdzą się kolory jasne, pastelowe, raczej ciepłe, gdyż rozświetlą i wizualnie je powiększą. Poza tym, będą dobrą podstawą do tego, by pobawić się nieco materiałami, z jakich będą skonstruowane meble oraz ich kolorystyką.

Jakie meble do jasnych ścian?

Do jasnych ścian możemy bowiem dopasować także jasne meble, co jest nader często stosowanym rozwiązaniem, bądź postawić na kontrast i zaszaleć takimi kolorami jak mahoń, czerń czy czerwień. Dzięki temu osiągniemy bardzo wytworny i niepowtarzalny charakter wnętrza. Niemałą rolę w kuchni i łazience odgrywają dodatki, gdyż umiejętnie dobrane potrafią zdziałać cuda.

Kolory zastosowane na akcesoriach takich jak ręczniki, dywaniki, lampy, czy też pojemniki, dozowniki, to najtańszy i najprostszy sposób na wprowadzenie barwnego akcentu do pomieszczenia. Osoby, które nie boją się odważnych rozwiązań mogą postawić na elementy graficzne, które można nadrukować na szkle, ścianie czy płytkach. Łazienka zyska na jakości, kiedy zastosujemy w niej nietypowe lustra, w różnych kształtach i kolorach.

Przeczytaj również, jak urządzić małą łazienkę.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz