Licówki, czyli sposób na piękne zęby

Licówki, czyli sposób na piękne zębyWygląd zębów zależy od tego, jak się o nie dba. Czasem jednak to, jak one wyglądają jest rezultatem chorób. Wiele jest takich, które dramatycznie odbijają się na stanie zębów. Niekiedy przyjmowane leki sprawiają, że zęby się przebarwiają lub nadmiernie się psują.

Czasem takie konsekwencje są wynikiem słabych kości zębowych, co uwarunkowane jest genetycznie. Dzisiaj jednak stomatologia ma na takie przypadłości sposoby. Jednym z nich są licówki. To specjalne porcelanowe nakładki, które w zasadzie są nie do odróżnienia przez niewprawne oko. Licówki takie dopasowuje się do naturalnych zębów, dzięki czemu dokładnie je one zasłaniają. W ten sposób szybko i w zasadzie bezboleśnie można stać się posiadaczem pięknego uśmiechu.

Brak refundacji licówek

Licówki, jak większość bardziej komfortowych usług stomatologicznych nie są refundowane. Każdy, kto się na takie decyduje, musi wiedzieć, że będzie musiał za nie zapłacić samodzielnie. Nie są to małe sumy, jednak licówki na pewno kosztują mniej niż implanty, a skutecznie poprawiają wygląd. I ich zakładanie nie trwa długo. Przed ich założeniem nie jest konieczne wybielanie zębów, bo te naturalne i tak zostaną zasłonięte. Jedynym co trzeba zrobić przed ich założeniem jest wyleczenie zębów i usunięcie tych, które do leczenia się już nie nadają. Dopiero wtedy licówki można zakładać. Zanim do tego dojdzie, to pobierane są wymiary i licówki zamawia się. Takiej usługi nie dokona ortodonta dziecięcy.

Licówki w prywatnych klinikach stomatologicznych

W licówkach specjalizują się stomatolodzy, którzy zajmują się zębami dorosłych. Tacy bardzo często mają swoje prywatne kliniki stomatologiczne i tam oferują pełen zakres usług stomatologicznych. Z usług takich korzysta większość społeczeństwa, bo w ramach funduszu leczy się tylko niektóre zęby. Za wiele plomb i tak trzeba płacić. Podobnie za znieczulenia. Dlatego właśnie ludzie decydują się na prywatne wizyty, bo dzięki takim nie spędzają pół dnia w przychodni i nie muszą decydować się na ciemne plomby. Obsługiwani są sprawnie i w terminie. Prywatne wizyty stomatologiczne są dużo przyjemniejsze od tych w ramach NFZ.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz