Lokale użytkowe i biurowce

pomieszczenia biurowe i biurowceW budynkach biurowych bardzo często znajdują się także lokale użytkowe, w których zlokalizowane mogą być różnego typu punkty usługowe. Wynika to z prostego faktu, iż biurowiec, nawet średniej klasy jest często miejscem w którym zatrudnionych jest kilkaset, a nawet kilka tysięcy pracowników, co daje możliwości świadczenia im różnego rodzaju usług, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, ile czasu pracownicy spędzają w swojej pracy, oraz jak duży dystans pokonują, aby do pracy dotrzeć.

Powoduje to, że wielu pracowników jest jak najbardziej zainteresowanych tym aby skorzystać chociażby z lokali gastronomicznych, które mogą być usytuowane w budynkach biurowych. W takich pomieszczeniach znajdować mogą się także innego rodzaju punkty usługowe a nawet sklepy, w zależności od tego gdzie dokładnie położony będzie biurowiec, jeśli w centrum miasta gdzie takich punktów usługowych nie brakuje to prawdopodobieństwo wynajmu lokali użytkowych znacznie się wtedy zmniejsza. Na ogół są to lokale wynajmowane przez firmy powiązane z szeroko rozumianą gastronomią, co oznacza, że pracownicy mają o wiele większe możliwości skorzystania z tego rodzaju usług. Ilość takich pomieszczeń użytkowych planowana jest już na etapie projektowania biurowca, gdzie pod uwagę bierze się jego położenie oraz późniejsze zmiany, które mogą zajść w jego otoczeniu, projekt powinien zakładać także możliwość przekształcenia takich lokali w typowe lokale biurowe, jeśli zajdzie taka potrzeba, na ogół mogą być to lokale przystosowane do obsługi klientów.

Dodatkowo w pomieszczeniach socjalnych pojawić mogą się także specjalne maszyny sprzedające artykuły pierwszej potrzeby, co dla pracowników stanowi także znaczne ułatwienie, nie ma potrzeby chodzenia do sklepu i stania w długich kolejkach kiedy zakupów można wygodnie dokonać bez konieczności wychodzenia z biura. Najemca, decydujący się na wynajem powierzchni biurowych w określonym miejscu powinien także zwrócić swoją uwagę na to w jaki sposób takie lokale użytkowe są zagospodarowane.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz